Anasayfa
18 Ocak 2019 ( 1292 izlenme )

İddia vahim!.. 'KASA BOMBOŞ'

Grup Başkanvekili Engin Altay, EYT’lilere verilen sözlerin tutulmadığını vurgularken, AKP’nin Türkiye’yi yalan ve yağma ülkesine çevirdiğini söyledi. Altay, “Hükümet Merkez Bankasına çöktü. Devletin kasası bomboş” ifadelerini kullandı.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, "Cumhur İttifakı' diye adlandırılan ittifak kendi içinde dumur, millet için kambur ittifakıdır. Millet, sırtındaki kamburu 31 Mart'ta atacak." dedi.

AKP'nin, Türkiye'de yıllar sonra enflasyon canavarını hortlattığını öne süren Altay, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın, "Marketlerde istediğimiz fiyatlar yok denetleyeceğiz." diyerek esnafı, marketleri tehdit eder hale geldiğini kaydetti. Altay, sözlerini şöyle sürdürdü:

‘İTHAL EDİLMEYEN ÜRÜN KALMADI’

"Albayrak'a soruyorum; sen bakan mısın zabıta amiri misin? Bir ülkede bir bakan bakkalı, çakkalı, marketi tehdit etmeye başlamışsa, ekonomi hakikatten kötü bir noktadadır. Sen benzin fiyatlarını aşağı çekmiyorsun, marketin çekmesini nasıl beklersin? Türkiye'de artık ithal edilmeyen tarım ürünü kalmadı. Türkiye'nin ekonomik göstergeleri önümüzdeki 3 ayı kaldıracak durumda değil. AKP, önümüzdeki 3 ayı kaldıracak, seçim ekonomisi çarkını döndürecek bir formülü buluverdi”.

‘DEVLETİN KASASI BOMBOŞ’

“Merkez Bankası, Genel Kurulunu 3 ay öne çekerek, mayısta Hazine'ye aktarması gereken 33 milyar lirayı ocakta aktaracak. Hükümetin Tank Palet Fabrikası’ndan, şeker fabrikasına kadar çökmediği bir yer kalmamıştı ama hükümetin Merkez Bankasına çökeceği aklıma gelmezdi. Merkez Bankasına çöken bir hükümetle karşı karşıyayız. Devletin kasası bomboş”.

‘MİLLET 31 MART’TA AKP’YE KARNEYİ VERECEK’

Yasaklar, yoksulluk ve yolsuzlukla mücadele edeceğim." diyen AKP döneminde iki Y'nin eklendiğini, Türkiye'nin "yalan ve yağma" ülkesi olduğunu belirten Altay, milletin 31 Mart'ta AKP'ye bir karne ve ders vereceğini ifade etti.

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İtalya 'Durmuyor' Tuz!.. Her Yıl 9.4 Milyon Hayatını Kaybediyor... Ünlü Sanatçıdan TAM DESTEK!.. Ünlü Sanatçıdan Destek: 'Geçmiş Olsun Elazığ'