Anasayfa
29 Aralık 2019 ( 1449 izlenme )

İkinci Perde: 'Oyun İçinde Oyun'

Korkusuz Gazetesi yazarı Can Ataklı, bugünkü yazısında Sözcü yazarlarına verilen cezayı eleştirdi ve Sözcü üzerinde yeni oyunlar oynandığını açıkladı. Can Ataklı'nın yazısının bir bölümü şöyle oldu:

‘ORTADA TEK DELİL YOK’

“Gerçekten inanamadım kararı duyunca. Çünkü her şeye rağmen Türkiye’de yargının tamamen ölmediğini düşünüyordum. Buna inanmak istiyordum. Ortada tek delil olmadan, bütün ömürlerini idealist ve kararlı bir tavırla her türlü gericiliğe karşı adamış insanların dinci bir örgütün üyesi ya da onların destekçisi olarak suçlanacaklarını ve bu nedenle de hapis cezası alacaklarını düşünmüyordum.”

‘HUKUK VE İNSAN HAKLARI ORTADAN KALDIRILDI’

“Ama burası Türkiye. Kimilerinin yeni Türkiye dedikleri, hukukun, demokrasinin ve insan haklarının tamamen ortadan kaldırıldığı Türkiye burası. Bunu biliyor ama ne yalan söyleyeyim çok da kondurmak istemiyordum. İnsan onurunun, hukuka ve demokrasiye bağlılığının, vicdanının siyasi bir harekete böylesine boyun eğmenin önünde gideceğini umuyordum. Değilmiş. Bunu gördük.”

‘BU HEPİMİZE GÖZDAĞI’

“Sözcü’nün yazarlarından ve yöneticilerinden dinci bir örgüt militanı çıkarmak, teröre bulaştıklarını söylemek akıl dışı ama ne çare ki karar bu yönde. Bu ceza aslında sadece Sözcü’nün bazı yazar ve yöneticilerine verilmiş ceza değildir. Bu bugünkü iktidarı eleştiren, yanlışlarını gösteren ve söyleyen herkesedir. Yargı üzerinden herkese “Ayağınızı denk alın sonunuz böyle olur” mesajı verilmektedir.”

‘OYUN BAŞKA, ABA ALTINDAN SOPA’


“Çok basit bir şey söyleyeyim. Sözcü’nün Sahibi Burak Akbay’ın davasını ayırmak bile oynanan oyunu açık biçimde gösteriyor. Aynı suçlardan yargılanan Burak Akbay’ın davasını neden ayırıyorlar? Madem o da aynı şekilde suçlanıyor, ona da ceza verilirdi. Ama hayır, onun davasını ayırıp sürdürüyorlar ki Burak Akbay Türkiye’ye gelmesin. Sözcü davası böylelikle bitirilmesin, sürsün gitsin. Sözcü ve yazarları çalışanları sürekli bir endişe içinde olsunlar, iktidara yönelik eleştirilerini yapamasınlar.”

‘ELBET BİRGÜN SONU GELECEK’

“Bir siyasi görüşün iktidarda kalabilmesini sağlamak için oynanan bu oyunların elbette bir gün sonu gelecektir. Bu millet 1919 koşullarını bile aşmasını bilmiş, üzerindeki bütün ağırlığa, üstüne örtülmüş korkunç karanlığa rağmen yılmamış aydınlığa çıkmayı başarmıştır. Yine öyle olacağını herkes bilmeli ve inanmalıdır.”

Kaynak:gerçekgundem

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Oruç Tutarken Halsiz Kalmamak İçin 7 Öneri Tunceli'den gelen haber AĞIR DÜŞTÜ!.. 'SERÇE PARMAĞI KIRILDI' Erdoğan: 'Rusya Karışma, Harekat Başladı'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
'Alo Corona Geliyor'