Anasayfa
14 Mayıs 2019 ( 48 izlenme )

İmamoğlu: 'BİZİ ELEŞTİRENLER ŞİMDİ BİZİM DEDİKLERİMİZİ YAPIYOR'

Ekrem İmamoğlu, Esenyurt Mehterçeşme Mahallesi’nde ikamet eden “Metrobüs Bahattin” lakaplı Bahattin Çağış’ın evine iftara konuk oldu. Ekrem İmamoğlu’nun geleceğini duyan mahalleliler Metrobüs Bahattin’in evinin önünde toplandı. İmamoğlu’na vatandaşların ve çocukların ilgisi yoğun oldu.

Ekrem İmamoğlu, iftar çıkışında kendisini bekleyen basın mensuplarının sorularını yanıtladı. İmamoğlu’na rakibi Binali Yıldırım’ın su fiyatları ve öğrenci AKBİL fiyatlarındaki indirim vaadini nasıl değerlendirdiği soruldu.

İMAMOĞLU: ‘O GÜN PARA YOK DİYENLER ŞİMDİ VAR DİYOR’

İmamoğlu, “Zaten görevimizin başındayken ilgili kurumlara talimatlarımı yazmıştım. Bugün Cumhuriyet Halk Partisi grubunun ısrarıyla, Milliyetçi Hareket partisi, İYİ parti ve Ak Parti’nin temsilcilerinin katılımıyla meclisten komisyona havale edildi. Sanırım önümüzdeki oturumda hızlıca geri gelir ve kabul olur. Bizim tasarladığımız bir proje hayata geçmiş olur. 

Her ne kadar İstanbulluya bir zaman kaybettirilse de biz görevimizi yerine getirmeye devam ediyoruz. O günlerde bize kaynağı nereden bulacaksınız diye serzenişte bulunanlar, rakibimiz de buna dahil bugün bizi kutlamış oldu. Ona da teşekkür ediyoruz” şeklinde yanıt verdi. İstanbul halkının ihtiyaçlarının yoğunlaştığından bahseden İmamoğlu sözlerini şöyle tamamladı:

‘SÜRECİN SIKI TAKİPÇİSİYİZ’

“İstanbul Büyükşehir Belediyesi sağlıklı bütçe planlamasıyla halkının sorunlarını paylaşmalı. Çözüm üretmelidir. Biz onu hayata geçiriyoruz. Her ne kadar biz sürecin başında olmasak da sürecin sıkı takipçisiyiz. 24 Haziranda zaman kaybetmeden yolumuza devam edeceğimizi biliyoruz.”

YILDIRIM ‘PARA YOK İNDİRİM YOK’ DEMİŞTİ AMA ŞİMDİ VAR DİYOR

İmamoğlu’nun seçim projelerini sahiplenen Yıldırım’ın 31 Mart öncesinde katıldığı bir TV programında, indirimli su ve indirimli ulaşım için kaynakların yetersiz olduğunu belirttiği ortaya çıktı. Yıldırım’ın seçim öncesi katıldığı programda, “Kaldıramayacağınız bir maliyet. Yüzde 40 bir indirim. İETT destekleniyor. Suyu destekle, gazı destekle, ulaşımı destekle… Ne yapacaksın İstanbul’un temel yatırımlarını ne ile yapacaksın?” ifadelerini kullandığı görülüyor.

Kaynak: DHA/ Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ilıcak davasında KARAR ÇIKTI!.. Erdoğan'a Uyarı: 'REFAH DEĞİL, AKP' Emekli Korgeneral Açıkladı!.. Barzani 'Nasıl Hal Edildi'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Ziyaret Bitti: 'İŞLER TIKIR'