İBB'nin seçilmiş Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bayrampaşa Meydanı'nda halkla buluştu. İmamoğlu, burada yaptığı konuşmada, yandaş basınla ilgili çok ilginç bir bilgiyi paylaştı.

Seçilmiş İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bosna Sancaklı vatandaşlarla buluştuktan sonra Bayrampaşa Meydanı’nda halkla buluştu. Yol boyu İmamoğlu’na sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlar, ”Ekrem Başkan” tezahüratıyla seçilmiş İBB Başkanı’na desteklerini iletti. İmamoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

‘YAKIŞMIYOR’

“Bizim devlet geleneğimizde, gerçekten bu ülke adına Cumhurbaşkanı’nın yeri ayrıdır, sayın valilerin, kaymakamların yeri ayrıdır, devleti dışarda temsil edenlerin yeri ayrıdır. Ha şunu anlayabilirim. Bazı valiler tuzak kurar, bazıları da siyasete göz kırpıyor olabilir. Ama bunu yapmayın. Yakışmıyor. Biz bu hizmetleri, siyasi rant elde etmek için yapmadık. Biz bu hizmetleri, vatandaşımızın ihtiyacını hissettiğimiz için yaptık. “ dedi. ”Saygıdeğer Vali Bey’e buradan sesleniyorum” diyen İmamoğlu, doğduğu köyde yaşanan trajikomik bir olaya yer verdi:

‘NEBBAŞLIK: MEZAR HIRSIZLIĞI’


”Lütfen, gelip görevimize başlayana kadar milletin iradesine sahip çıkın. Taraflı olmayın. Kalkıp, orada yapılan iş ve işlemler üzerinden rakibime dönük sözüm ona prim yaptırıp algı yaratmayın. Zaten boş ama yapmayın. O öyle yapıyor. Onun üstü, benim namahremime girmeye çalışıyor. Ailemle yaptığım bir dinlenceyle ilgili yorum yapıyor. Daha acısını söyleyeyim mi. Burada paylaşıyorum.”

‘DEDEMİ ARAŞTIRIYORLAR’

“ Benim köyüm, bir derenin içinde masum bir köy. Bizim köyümüzde yıllar yılı kimse evinin kapısını kilitlemez. Zaten 40-50 haneli bir köy. Herkes birbirini tanır. Benim köyümde herkes gurbette. Köyde insan çok az. Komediyi anlatayım mı size? Akşam namazından sonra, hava karanlık. Bizim bir caminin yanında mezarlığımız vardır. Bir de rahmetli dedem 1977’de vefat ettiğinde onu defnettiğimiz aile mezarlığımız vardır.”

‘AİLE MEZARIMIZDA ÇEKİM YAPIYORLAR’

“Bir bakar ki bir komşumuzla bir akrabamız, aile mezarlığımızda bir ışık. Bir gider bakarlar ki, bir TV ekibi çekim yapıyor. Yahu benim Gazi dedemle röportaj yapmaya mı geldiniz Allah’ın adamları. Allah size akıl versin. Hangi kanal anladınız değil mi? ‘Aaaa’ anladınız mı?! Aaaa ben şaşırdım. ‘Aaaa’ deyince herkes anladı. Sözlüğe baktım, bu işin adı ‘nebbaşlık’: Mezar hırsızlığı.”

‘İSTİKLAL SAVAŞI GAZİSİ DEDEMİ ARAŞTIRIYORLAR’

İmamoğlu Dayanamadı Anlattı: 'NEBBAŞLIK YAPIYORLAR'