Anasayfa
05 Mayıs 2019 ( 9676 izlenme )

İmamoğlu: 'DÜNYA TARİHİNDE BÖYLE BİR ŞEY YOK'

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu Yenikapı’daki Avrasya Gösteri Merkezi’nde İstanbul Gönüllüleri'yle buluşmasında konuştu. İmamoğlu ‘İstanbul'da seçimin sonuçlanmaması adına birileri ellerinden geleni yapıyor. Bazılarının söylediklerine ve yaptıklarına inanın dışarıdaki kargalar bile gülüyor" dedi. İmamoğlu'nun açıklamaları şöyle:

'DÜNYA TARİHİNDE BÖYLE BİR KOMEDİ YOK'

“İstanbul'da seçimin sonuçlanmaması adına birileri ellerinden geleni yapıyor. Bazılarının söylediklerine ve yaptıklarına inanın dışarıdaki kargalar bile gülüyor. Siz de gülün. Tepkimizi gülerek göstereceğiz. Bizler zeki insanlarız. Bir sürü itirazlarda bulundular, elbette itiraz etmek demokratik bir hak ama 40 yıl düşünsem aklıma gelmeyecek tartışmalar açtılar.” Bir oy bile farkla seçilirsiniz. Bundan medet ummak kadar aklı kıt bir şey olamaz. Böyle bir komedi dünya tarihinde yok.Bir kişi size fazla oy verdiyse kazandınız demektir. Bu defteri kapatalım.”

‘SEÇİM BİTMİŞTİR, SONUÇ NET’

“ İmamoğlu'nu İstanbul sevdi ama iyiliği sevdi, paylaşmayı sevdi, oy versin- vermesin kucaklayanı sevdi. Dolayısıyla bu seçim bitmiştir, bu seçimin sonucu nettir. YSK'ya itiraz etmiş olabilirler ama YSK demokrasi adına, bu ülkenin, bu şehrin geleceği adına, uluslararası alanda demokrat bir ülke olduğunu ispat etmek adına yarın en doğru kararı verecektir, Türkiye'nin önünü açacaktır, bu kadar net.”

‘MUTFAKTA YANGIN VAR’


“İşsiz sayısı bu ülkede 5 milyonu aşmış durumda. Enflasyon yüzde 20'lerin üzerine çakılmış durumda. Daha acısı 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı 2650 lira olmuş. Gelinen nokta: Bu ülkenin fakirliği. Ramazan ayına giriyoruz, bir huma 2 lira biliyor musunuz? Bırakın İstanbul seçimini, bak, yürekli bir adam gelmiş, size yardımcı olacak. İstanbul ekonomisini canlandırmak için gecesiyle gündüzüyle çalışacak, siz de işinize bakın. Bırakın bu işlerle uğraşmayı. Biz İstanbul'da kimsenin şahsi mülkünü, koltuğunu devralmıyoruz. “

‘KUL HAKKI YEMEYECEĞİZ’

“Ramazan ayına giriyoruz. En önemli şeylerden birisi israf. Türkiye'nin kurumlarında, İBB'de israfın önüne geçeceğiz. İsraf yok, sizin paranızı çarçur etme dönemi bitmiştir. Her kuruşunuza sahip çıkacağız. Makam araçlarıymış, şatafatmış, bu dönemin bittiğini İstanbul'da Türkiye'ye göstereceğiz, size söz veriyorum. Bunu siyasi sorumluluğumla, aile terbiyemden, kişiliğimden, Allah'a olan inancımdan ve korkumdan dolayı yapacağız. Kul hakkı yemeyeceğiz.” Diyerek seçim itirazlarına tepki gösterdi.

Kaynak Sputnik News

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Siyaset görmüyor... 'dağdakiler niye dağda' Erdoğan NE YAPMAK İSTİYOR? İmralı Yetmedi!.. BARZANİ GELİYOR... Son Söz Söylendi: 'Bu Böyle Gitmez'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Fiyatlara GÜNCELLEME!..