İmamoğlu Meclis 'Taş Büyük'

7200 izlenme 20 Aralık 2022
Reklamlar
CHP lideri Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu partisinin TBMM’deki grup toplantısına davet etmişti. Daveti kabul eden İmamoğlu, partisinin grup toplantısına katıldı. Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satırbaşları şöyle:

’90 YAŞINDA İNSAN HAPİSTE TUTULMAZ’
*Haksızlıkların çok fazla olduğunu biliyorum. 8590 yaşında insan hapishanede tutulmaz. Tuvalete gidemeyecek bir kişi hapiste tutulmaz. Eğer devlet olarak siz bunu yapmaya kalkarsanız kişilerden intikam alırsınız. Devlet intikam duygusuyla yönetilmez, adaletle, bilgiyle, birikimle yönetilir.”

‘GELİN HAKSIZLIĞA SON VERELİM’
*Eğer insanları 8590 yaşında ben sizi hapislerde öldüreceğiz derseniz demokrasinin, insan haklarının olmadığı algısı çok daha güçlü bir şekilde ortaya çıkar. Buradan iktidar sahiplerine sesleniyorum. Eğer 8590 yaşındaki insanlar hapiste kalmasın diyorsanız her türlü katkıyı vermeye hazırız. Çünkü biz adaletten, insan haklarından yanayız.”

‘ADALETİ KATLETTİLER’
*Son günlerde yaşadığımız tabloya geleyim. Önce düzmece bir dava açtılar Sonra saray bu mahkemeye müdahale etti.Asla çıkarılamayacak bir kararı bu mahkemeden çıkardılar. Her şeyi alenen yaptılar. 85 milyonun önünde adaleti açıkça katlettiler.”

‘İMAMOĞLU’NU GÖREVDEN ALACAKMIŞ, SEN KİMSİN’
*Bir de bunlar olurken malum Saray’ın bir de fotoromanı var. O da başka bir pisliğin içinde. Bir bakıyoruz o da cesaretlenmiş konuşuyor. Neymiş 16 milyonun sevgilisini görevden alacakmış. Beyefendiye bakın. Sen kimsin Ekrem İmamoğlu kim! Sen Ekrem İmamoğlu'nun tırnağı bile olamazsın! Ekrem İmamoğlu'nun adını ağzına alman için önce bir ağzını yıkayacaksın. Sen atamayla geldin o seçimle.”

‘HEPSİNİ BİLİYORUZ’

*Senin ne haltlar işlediğini ben gayet iyi biliyorum, senin neler çevirdiğini de biliyorum. Kripto dolandırıcıları senin yanında, mafyaya haber uçurmak senin görevin, uyuşturucu baronlarıyla fotoğraf çektirirsin, kirli paranın da bir numaralı adamısın. Ben bunları bilmiyor muyum? Tamamını biliyorum. Yine söyleyeyim, İmamoğlu size büyük lokmadır. Boğazınıza takılır boğulursunuz. Boğarız sizi boğarız!

‘BU NASIL BİR İHTİRAS’
*Erdoğan’a da insani olarak bir şey söylemek isterim. İhtiras, doymak bilmeyen bir canavardır. İhtirasının esiri olma, ihtirasına teslim olma. Kin kusma be, öfke kusma. Adaletli olmaktan ayrılma. Sana öğretmediler mi adaletin, dürüstlüğün ne olduğunu? İhtirasına teslim oluyorsan, ki oluyorsun süren dolmak üzere 45 ay sonra her şeyi göreceksin.”

‘ÇOK İŞİMİZ VAR SORUNLARI ÇÖZERİZ’
*Çok işimiz var. Bu saçmalıklara ayıracak vaktimiz yok. Adaletin bir gün tecelli edeceğini biliyoruz. Şunu bütün vatandaşlarımın bilmesini isterim. Bu işlerle elbette uğraşılacak. Elbette mücadele edeceğiz.Türkiye güzel, büyük bir ülke. Ekibimizi kurduk, paramızı bulduk. Hızla Türkiye’yi büyüteceğiz. Herkes görevinin başında adaletle, huzur içinde yapacak.”

Kaynak: Ajanslar/Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bilal 'Çatlasınlar' AKP İSTANBUL KARIŞTI!.. 'Aranıyor' dediler.. Gizli Tanık Çıktı! Saygısızlık Ağır 'Komuta Makam, AKP Başköşe'