Anasayfa
19 Ocak 2020 ( 3474 izlenme )

İmamoğlu: 'Üzüntü Duyuyorum, Bilgileri Yanlış'

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, merhum başbakanlardan Bülent Ecevit'in eşi Rahşan Ecevit'in Ankara’daki cenaze törenine katıldı. Cenaze sonrası basın mensuplarına gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Ücretsiz süt vereceklerdi hâlâ süt gelecek. Nerede kaldı bu süt? Su fiyatları düşecekti, ne oldu?” sözlerine de yanıt verdi.

'GERÇEKTEN ÜZÜNTÜVERİCİ'
“Böyle bir günde, böyle bir söze cevap vermek istemezdim ama üzülüyorum. Üzüntümü dile getirmek maksadıyla cevap vermek isterim” diyen İmamoğlu, şunları söyledi:

‘YÜZ BİN ÇOCUĞUMUZA SÜT DAĞITIMI YAPILIYOR’

* Sayın Cumhurbaşkanı’nın bahsettiği süt dağıtımı yüz bine yakın çocuğumuza yapılıyor. Belki alışkın oldukları yardım yapılan insanların deşifre edildiği ortamları göremedikleri için zannediyorlar ki yapılmıyor. Ama biz veren elin alan eli görmediği bir yardımlaşma kültürünü yaymak istiyoruz. Kamunun yardım elinin uzatıldığı hiçbir insanın reklam edilmesine asla müsaade etmeyeceğiz.

‘YOKSULLUĞU ASLA AFİŞE ETMEYECEĞİZ’

* Yani bir şehirde insanlar eğer yoksulsa ve onlara yardım ediliyorsa bu sadece kamu ile o vatandaş arasında kalmalıdır. Bu bizim hassasiyetimiz. Görmek isterlerse Sayın Cumhurbaşkanı, benimle beraber İstanbul'da gideriz aileleri tek tek gezeriz. Mutlu da olurum kendisini misafir etmekten. O seçim döneminde kurulan çadırlarda kuyruk olan insanların gösterilmesini onun için ayıplamıştım. Bugün de biz tam tersini hassas bir şekilde yapıyoruz. Yoksulluğu asla afişe etmeyeceğiz.

‘CUMHURBAŞKANI YANLIŞ BİLGİLER İLE DONATILIYOR’

* Biz sözlerimizin hepsini yaptık ve yapıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanı'na yanlış bilgi veriliyor diyorum, inandıramıyorum. Evet, yanlış bilgiler ile donatılıyor. Biz yaptıklarımızın hesabını veririz. Kolay. Onların listesi de var da ‘2040'a kadar su problemini çözdüm' dediler. Niçin çözülmedi, bununla ilgili bir cevap verilmedi. Bunun gibi birçok ek gösterge sözü verildi yapılmadı. Biz bunlara girmiyoruz. Biz işimizi yapıyoruz” dedi.

ERDOĞAN HANİ SÜT NEOLDU DİYEREK İMAMOĞLU’NU ELEŞTİRMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gayrette Havalimanı Metro Hattı İlk Ray Kaynak Töreni'nde dün yaptığı konuşmada 'Suyu ucuzlatacağız' dediler, ucuzlattılar mı? 'Otobüsteki ücretleri düşüreceğiz' dediler, düşürdüler mi? Ücretsiz süt vereceklerdi, nerede kaldı bu süt? Allah izin versin de yağmurlarımız kesilmesin, sular devam etsin” ifadeleriyle İmamoğlu’nu eleştirmişti.

Kaynak:Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

tepki dört dörtlük: 'UTANMIYORLAR' HDP'den GECE GELEN TİVİT!.. YSK 'YOK ÖYLE BİR ŞEY' dedi.. MEĞER VARMIŞ... 'DİSK MEYDANLARA ÇIKIYOR'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Pırıl Pırıl Kutlama: 'BU COŞKU BÜYÜK SEVİNÇ'