KP eski milletvekili ve Star gazetesi yazarı Mehmet Metiner, katıldığı bir programda İBB'nin seçilmiş Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ilgili söyledikleriyle büyük tepki çekti. Ankara eski Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in attığı bir tweeti, İmamoğlu'nun attığını söyleyen Metiner'e CHP'den cevap gecikmedi.

GÖKÇEK’İN FETÖ TWİTİNİ İMAMOĞLU ATMIŞ GİBİ SÖYLEDİ


AKP eski milletvekili ve Star gazetesi yazarı Mehmet Metiner, Haber Global’de katıldığı bir programda, Ankara eski Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in 2011 yılında FETÖ ile ilgili attığı tweeti, İBB’nin seçilmiş Başkanı Ekrem İmamoğlu’na mal etti. Mesajı İmamoğlu atmış gibi okuyan Metiner, “Terbiyeni takın. Fethullah Gülen'e FETÖ diyemezsin. Ben sana lakap taksam hoşuna gider mi? Lütfen özür dile. Bunu CHP İstanbul adayı diyor. Bu kadar FETÖ severlik nereden geliyor” ifadelerini kullandı.

CHP’DEN METİNER’E TEPKİ: ‘BU NE İFTİRA SEVERLİK’

Metiner’in bu sözlerine CHP’den büyük tepki geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, “Melih Gökçek’in attığı tweeti İmamoğlu atmış gibi gösterip ‘bu ne FETÖ severlik’ diye soran AKP eski Milletvekili ve yandaş Star yazarı Mehmet Metiner’e soruyoruz; bu ne iftira severlik?” dedi.

Kaynak: Sözcü

'İMAMOĞLU'NA ALÇAK İFTİRA!..