Anasayfa
13 Mart 2020 ( 2349 izlenme )

İmza tamam: 'Rusya ile Anlaştık'

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Akar, Rus heyetiyle gerçekleştirilen görüşmeye dair açıklama yaptı ve "Hazırlanan metin iki tarafça imzalandı, yürürlüğe girdi. İlk uygulamasını 15 Mart'ta M4'te ortak devriyeyle göreceğiz" dedi.

‘TÜRKİYE RUSYA ANLAŞTI’
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, geçici ateşkes kararının alındığı Suriye'nin İdlib kentinde Rusya ile yapılması planlanan devriyeler ve çalışmalar hakkında açıklama yaptı. "Hazırlanan metin iki tarafça imzalandı, yürürlüğe girdi. İlk uygulamasını 15 Mart'ta M4'te ortak devriyeyle göreceğiz" diyen Akar, şunları söyledi:

‘MÜŞTEREK KOORDİNASYION MERKEZİ KURULACAK, DEVRİYELER BAŞLAYACAK’
"Rusya ile müşterek koordinasyon merkezleri kurulacak ve buradaki faaliyetler birlikte yönetilecek. Görüşümüz İdlib'de ateşkesin kalıcı olması. Bu yönde bize düşen ne görev varsa hepsini yerine getirdik. Bu konuda yapıcı yaklaşım içindeler. İdlib'den göçün durduğuna hatta geri dönüşlere dair çok güzel emareler var."

Kaynak: Ajanslar

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sonunda kazandılar!.. HÜKÜMET'TEN GERİ ADIM' Erdoğan NE YAPMAK İSTİYOR? Bakan açıkladı!.. FETÖ'DEN ARINDIK!.. Bir numara 'Seyit Abdulkadir'