Anasayfa
12 Ağustos 2022 ( 3137 izlenme )

İmza Tamam 'TOM BANK Geliyor'

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), 1,5 milyar lira sermayeli TOM Katılım Bankası A.Ş.’nın kuruluşunu onayladı. Bankanın ortakları arasında A101’in büyük ortağı Aydın ailesi mensupları bulunuyor.

TOM KATILIM BANKASI GELİYOR

BDDK’nin Resmi Gazete’de yayımlanan Kurul kararına göre, Ahmet Yaşar Aydın, Ali Taha Aydın, Can Ersöz, Erhan Bostan ve Tolga Akar tarafından Türkiye’de TOM Katılım Bankası AŞ unvanlı bir dijital katılım bankası kurulmasına izin verildi.

A101’İN SAHİPLERİ ORTAKLAR ARASINDA
A101’in büyük ortağı olan Aydın ailesinden Ali Taha Aydın ve Ahmet Yaşar Aydın, yeni dijital katılım bankasının ortakları arasında. Diğer üç ortak ise Can Ersöz, Erhan Bostan ve ve Tolga Akar şeklinde. Şu an için A101’in sahibi olan Aydınlı ailesinin konuyla ilgili bir açıklaması bulunmuyor. TOM Dijital Katılım Bankası’nın nasıl bir banka olacağı ise merak konusu. Bildiğiniz gibi A101 son olarak tekne satmasıyla gündeme geldi.

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Gül Köprüleri Attı: ‘MUTLAK GÜÇ ALLAH’A MAHSUSTUR’ Akşner'den YSK AÇIKLAMASI!.. İşin Rengi Değişiyor 'Sığınmacı Dava' Böylesi Görülmedi 'Oğlum Para Bitti Bas Parayı'