İnanılmaz 'Gizli Tanık Geliyor'

5930 izlenme 22 Kasım 2022
Reklamlar
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca 2016 yılında FETÖ soruşturması başlatıldı.

‘AKŞENER DOSYASINA GİZLİ TANIK’
Başsavcılık, 28 Mayıs 2019 tarihinde ise “Soruşturma içeriğinin şüpheli veya müdafi tarafından öğrenilmesi halinde soruşturmanın amacının tehlikeye düşeceği değerlendirilerek” dosya içeriğini inceleme veya belgelerden örnek alma yetkisinin kısıtlanmasına karar verdi. İYİ Parti grubu tarafından FETÖ’nün siyasi ayağının araştırılması talebiyle Meclis’e verilen araştırma önergesi ise AKP ve MHP oylarıyla reddedildi.

‘BÖYLE SORUŞTURMA OLMAZ’
Halk TV’den Seyhan Avşar’ın haberine göre, İYİ Parti lideri hakkında soruşturma açılmasının üzerinden 6 yıl geçmesine karşın Akşener henüz ifade için henüz çağırılmazken, dosyaya bazı tanık ve gizli tanık beyanlarının girdiği öğrenildi. İYİ Parti Genel Sekreteri olan aynı zamanda da Meral Akşener’in avukatı Uğur Poyraz yaptığı değerlendirmede yaşanan bu sürecin hukuka aykırı olduğunu belirtti. Poyraz, “Bize intikal eden bir gelişme henüz yok. Yaşanan bu süreç Anayasa’ya, Türkiye’nin taraf olduğu anlaşmalara, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’ne, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararlarına aykırı. Her şeye aykırı. Ne istiyorlarsa yapsınlar” ifadelerini kullandı.

TAŞÇI: ‘AKŞENER ALEYHİNE GİZLİ TANIK VARSA NEDEN İTTİFAKINIZA DAVET ETTİNİZ’

Yeniçağ yazarı Selcan Taşçı, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e yönelik 6 yıl önce başlatılan “FETÖ” soruşturmasına gizli tanık ifadelerinin sokulması hakkında, "Zaman ayarlı "gizli" tanık; iktidara "kendi adayını seçme" alanı açma tesirli. Madem Meral Akşener aleyhinde "gizli tanık" vardı; Cumhurbaşkanı neden ittifaka çağırdı?" dedi.

SARIZEYBEK: ‘FETÖ VE PKK ÜZERİNDEN SEÇİMLER MANİPÜLE EDİLEBİLİR’

Emekli Albay Erdal Sarızeybek yürütülen soruşturmayla ilgili olarak ‘FETÖ örgüt olarak yargılanmıyor. PKK da sadece İmralı yargılandı, örgüt yargılanmadı. Dolayısıyla PKK ve FETÖ çuvalı açık. İktidar her seçim döneminde istediğini bu çuvala atabiliyor, seçimleri manipüle edebiliyor. Önce PKK ve FETÖ örgütlerini yargılayın’ diyerek tepki gösterdi.

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Turan Özhaseki 'AKP Panik Büyük' Bakanlık '26 Madencinin Kimliği Açıklandı' Çivi çıktı!.. 'BAKANLIK BELEDİYEYİ SATTI' Şen Sözü Esirgemedi 'Kütahyalı Darmaduman'