İnce Resti Çekti!

2343 izlenme 04 Mayıs 2023
Reklamlar
Cumhurbaşkanı adayı ve Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, "Bir başka konu da FETÖ'nün siyasi ayağı. Bu ülkede ne kadar terörist varsa kökünü kazıyacağım. Erdoğan gidemez eski ortağı, Kılıçdaroğlu da gidemez yeni ortağı" dedi.

‘BİZE SALDIRIYORLAR’
Başiskele’de bir yerel internet televizyonu programına katıldıktan sonra otobüsle İzmit’e gelen İnce, Fevziye Camisi önünde araçtan inerek kendisini karşılayan grupla İzmit Kent Meydanı’na yürüdü. “PKK’lılar’ın, FETÖ’cülerin, Hizbullahçıların kendisine saldırdığını” savunan İnce, şöyle devam etti:

‘ÖRGÜTLER BİZİ HEDEF ALDI’
“Ne kadar terör örgütü varsa Muharrem İnce’yle ilgili montaj kasetler yapıyor, montaj dekontlar yayınlıyorlar. Alıyorlar bir dekontu, ‘Muharrem İnce’ yazıyorlar, 10 milyon lira rüşvet göndermişler. Rüşvet bankadan mı gönderilir? Pazar günü mü gönderilir? Bu FETÖ’cüler sahtekar olduğu için bunları yayınlıyorlar ama benim sevgili eski arkadaşlarım da bunları yayıyor. Ayıp, bak birbirimize lazım olacağız. Bu seçim 2 turlu.”

‘BİZİMLE İTTİFAK KURMADILAR’
Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanlış yaptığını söyleyen İnce, “Davutoğlu, Babacan, Temel Karamollaoğlu, bunların hepsinin oyunu toplasan 1 puan yapmaz. Yapılacak iş bir taneydi. Cumhuriyet Halk Partisi, İYİ Parti, Memleket Partisi; cumhuriyetçiler, Atatürkçüler ittifak kuracaktık. Doğrusu buydu ama yapmadılar. Şimdi Erdoğan’ın eskileriyle memleketi kurtaracak.” ifadesini kullandı.

‘SANDIKLARI PATLATACAĞIZ’
“Bu anketçilere bakmayın. Anketçilere parayı bastın mı istediğin miktarı yazıyorlar. Biri bana geçen telefon açıyor, ‘noterden senet veririm yüzde 10’sun’ diyor. Bir anketini görüyorum 4 yazıyor. 3 yazan da var, 16 yazan da. Hiçbirine inanmıyorum. Bu gençlerle sandıkları patlatacağız biz.”

‘TERÖRÜN KÖKÜNÜ KAZAYACAĞIM’
Muhalefete yüklenen İnce, “Bir başka konu da FETÖ’nün siyasi ayağı. Benden başka hiç kimse bu konunun üstüne gidemez, hiçbiri. Bu ülkede ne kadar terörist varsa kökünü kazıyacağım. Erdoğan gidemez eski ortağı, Kılıçdaroğlu da gidemez yeni ortağı” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Siyaset Isınıyor 'Hadi Buyur' Ünlü Sanatçı Gözaltı! Tepkiler Çığ Gibi: ' ‘ALLAH HEPİNİZİN BELASINI VERSİN’ Rakamlar Açıklandı 'Tablo Maaş'