İnce Sert Çıkış 'Ağlamayı Bırak'

6122 izlenme 15 Temmuz 2022
Reklamlar
Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, yüksek enflasyonu 15 Temmuz'un devamı olarak gördüğünü açıklayan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'a cevap verdi. İnce ‘sebep sensin, ağlamayı bırak’ diyerek tepki gösterdi.

ERDOĞAN VİDEO
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişiminin 6'ncı yıl dönümü dolayısıyla videolu mesaj yayımladı. Konuşmasında enflasyona da değinen Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

‘EKONOMİK SORUNLAR 15 TEMMUZ’UN DEVAMIDIR’
* “Salgın ve savaş şartlarının tetiklediği enerji başta olmak üzere, küresel emtia fiyatlarındaki fahiş artışın hızlandırdığı enflasyon sadece bizim değil, tüm dünyanın sorunudur. İnşallah uzunca bir süredir hep yaptığımız gibi bu türbülanstan da ilk çıkan ülkelerin başında geleceğiz. Böylece, 15 Temmuz’un devamı olarak gördüğümüz bir badireyi daha geride bırakarak büyük ve güçlü Türkiye’nin inşası yolunda mücadeleye devam edeceğiz.”

İNCE: ‘AĞLAMAYI BIRAK’
Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Erdoğan’ın yüksek enflasyonu 15 Temmuz’un devamı olarak gördüğü yönündeki ifadelerine sosyal medya hesabından cevap verdi. Türkçe Olimpiyatları ve 15 Temmuz şehitleri anısına basılan madeni paraları paylaşan İnce, “15 Temmuz'un nedeni de enflasyonun nedeni de sensin. Ağlamayı bırak.” dedi.

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İmamoğlu Affetmedi 'Soylu Duman' MHP'li Vekil Dayanamadı 'Sakın ha El Uzatma' Bakan Şirket 'KDV Skandal' Biri Gidiyor Biri geliyor: 'Vakfa Kaynak'