Anasayfa
12 Mayıs 2022 ( 2108 izlenme )

İnce Taşı Koydu 'Seçtiniz Yandınız'

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce Hatay'ın Dörtyol ilçesinde vatandaşlarla kucaklaştı, sorunlarını dinledi.

‘SEÇMEYİN DEDİM SEÇTİNİZ DOLAR 15, YİNE SEÇERSENİZ DOLAR 50’
Gündeme dair açıklamalarda bulunan İnce, "Daha önce söylemiştim. Erdoğan bir daha seçilirse dolar 10 lira olur dedim. Seçildi 15 lira oldu. Erdoğan’ı bir daha seçerseniz dolar 50 lira olur. Bunu göndermek lazım. Memlekete hayır gelmez bundan artık" dedi. İnce, konuşmasına şöyle devam etti:

‘MİLLET BORÇ İÇİNDE BANKALAR REKOR KIRIYOR’
“Türkiye'de işçi zorda, emekli zorda, işsiz zorda, öğrenci zorda. Üniversite kantininde sordum çocuklara en büyük sorun ne dedim? Karnımızı doyuramıyoruz dediler. Peki 2022'nin ilk üç ayında en fazla kâr eden sektör hangisi? Bankalar. Ne kadar artırmışlar kârlarını, yüzde 235. Yüzde 1000 kar eden banka var.”

‘PARAYI VEREN ERDOĞAN’

“Bu bankalara bu parayı Erdoğan verdi. Merkez Bankası'ndan aldı yüzde 14 faizle parayı, yüzde 24 faizle sattı. Aradaki farkı memur, çiftçi, emekli, esnaf ödüyor. Bankaların kasası para doldu. Yüzde 235 büyüdüler. Milletin cebinden bu paraları alıp, bankaların kasasına koyan Erdoğan'dır. “

‘EN BÜYÜK FAZİCİ’
“Türkiye'nin en büyük faizcisinin adı Erdoğan'dır. Sonra millete dönüyor nas diyor. Sizi işletiyor, kandırıyor sizi. Size önerim bu iktidarı da bu muhalefeti de gönderin. Yepyeni bir parti var Memleket Partisi. Gelin bunları beraber gönderelim.”

‘ÜRETMEDEN BU İŞ OLMAZ’
“Üretmeden olmaz, tarladan, seradan başlamazsan, Rusya'dan Ukrayna'dan buğday alırsan olmaz. Onun için Türkiye'nin yeni bir çıkışa ihtiyacı var. Yakında şeker yerine Amerikan mısır şurubunu dayayacaklar millete. Peynir fiyatlarını iki ay sonra göreceksiniz. Şu aylar Kars'ta, Trakya'da, Erzincan'da peynir yapılır. Şu anda peynir yapamıyorlar neden çünkü süt yok. Süt ineklerini kestiler. Neden kestiler? Çünkü yem pahalı.

‘FAİZ HARAMSA ÇİFTÇİDEN ESNAFTAN NEDEN FAİZ ALIYORSUN’

“23 milyon ton buğday tüketiyoruz. 17 milyon ton üretiyoruz. Bir zamanlar satıyorduk. 6 milyon ton buğdayı dışarıdan alıyoruz. Türk çiftçisinden 2.25 liraya aldılar. Ukraynalı'dan 6 liraya aldılar. Yazık günah bu millete. Beceriksiz, kibirli, millete yalan söylüyor. Sonra da dönüyor millete faiz haram. Faiz haramsa neden çiftçiden faiz alıyorsun? Öğrencinin kredi borcundan, esnafın kredisinden neden faiz alıyorsun o zaman.”

‘SEÇMEYİN DEDİM SEÇTİNİZ DOLAR 15, YİNE SEÇERSENİZ DOLAR 50’
“Yüzde 19 faiz haram da yüzde 14 faiz helal mi? Bu millet kendi kararını kendi verecek. Daha önce söylemiştim. Erdoğan bir daha seçilirse dolar 10 lira olur dedim. Seçildi 15 lira oldu. Erdoğan'ı bir daha seçerseniz dolar 50 lira olur. Bunu göndermek lazım. Memlekete hayır gelmez bundan artık.”

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP'li Vekil: 'Açıklarsam Mahkemelik Olurum' İş Bankası'ndan SERT TEPKİ!.. Kahramanmaraş 'BOTAŞ Durum' 'Ne Bu Kampanya Yaa' dedi... 'Apar Topar Sildi'