BUGÜN 8. Gün...

Sayın Erdoğan bir açıklama yaptı 'Osman Öcalan'ın kırmızı bültenle arandığını bilmiyordum' dedi. Erdoğan sözlerine devama ' TRT bu işini yapmış, TRT'ye güveniyorum, ülkemiz için iyisini yapmıştır' dedi.

 TAM ON YIL ÖNCE BUNU AÇIKLADIM

Bu doğru değil, çünkü 2008 yılında katıldığım Siyaset Meydanı programında yani on yıl önce ben kamuoyuna ‘Osman Öcalan’ın 74 askerimizin katili olduğunu açıkladım. Devletimzin istihbaratı yok mudyu, bunu bilmiyor muydu?

Şimdi de ben resmen Cumhurbaşkanlığına şikayet ettim ve Osman Öcalan'ın 74 askerimizin katili olduğunu söyledim. Yani Erdoğan bu katilin katil olduğunu biliyordu. Arzu ederse Cumhurbaşkanlığı İletişim Daire Başkanına sorabilir, şikâyetimin kaydı var.

Benim adım Erdal Sarızeybek

1992 Yılında Şemdinli Hudut Tabur Komutanı idim… bir ay içinde Alan, Aktütün ve Derecik'te peş peşe üç ağır saldırı yaşadık… saldıran teröristlerin çoğunu vurduk ama 74 askerimiz bu çatışmalarda şehit düştü…

Ferhat olan Osman Öcalan, şu anda bir ordumuz var Pençe harekatını yapabilir Hakurk alan sorumlusuydu. Saldırıyı yöneten oydu, şehitlerimizin katili de oydu.

Şimdi 74 Askerimizin katili Osman Öcalan'ı devletimizin televizyonu TRT'ye çıkardılar, canlı yayın yaptılar ...

Tam altı gündür başta cumhurbaşkanlığı olmak üzere içişleri ve Adalet Bakanlıklarına çağrı yapıyorum, 'ben canlı tanığım yakalayın bu katili' diyorum, 'TRT'de bu katili ekrana çıkartanlar hazırlandı' diyorum… Cumhurbaşkanlığı nedeniyle dilekçesi verdim, cevap bekliyorum…

Henüz resmi cevap gelmedi. Bilginiz olsun..

Erdal Sarızeybek
1992 Şemdinli Tabut Tabur Komutanı halen emekli albay ..

İp Koptu: 'ALAYINA SUÇ DUYURUSU!..