Türkiye ile ABD arasında Suriye’deki ‘güvenli bölge konusundaki tartışmalar sürerken, ABD’nin terör örgütü YPG’ye desteği sürüyor. Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesi karşısında bulunan Suriye’nin Heseke iline bağlı Resulayn ilçesinde teröristlerin kazdığı tünellere ABD tarafından getirilen zırhlı kulübeler yerleştiriliyor.

‘IRAK ÜZERİNDEN TIRLARLA ZIRHLI KULE

ABD’nin Irak üzerinden TIR'lar ile gönderdiği zırhlı kulübeler, Ceylanpınar ilçesi karşısında bulunan PKK/PYD’nin denetimindeki Resulayn ilçesine ulaştı. Kepçe yardımıyla kazılan tünel ve hendeklere bu zırhlı kulübeler yerleştiriliyor. PKK/PYD’li teröristlerin hazırladığı tünel ve hendeklerde çok amaçlı olarak kullanmak üzere yerleştirdiği zırhlı kulübelerin Türkiye’nin Fırat'ın doğusuna yönelik olası operasyonunda lojistik destek merkezi ve silahlı mücadele için kullanılacağı öne sürüldü.

ABD İLE ORTAK


ABD’li yetkililer, her fırsatta terör örgütü YPG ile ortak olduklarını açıklamayı sürdürüyor. Son olarak, ABD Özel Kuvvetler Komutanlığı’na bağlı bir birim, terör örgütü PKK’nın Suriye kolu olan YPG’i ‘güvenilir ortak’ olarak tanımlamıştı. Ayrıca ABD’li yayın kuruluşu CNN, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir haberde YPG’yi terör örgütü IŞİD’e karşı mücadelede ‘bir numaralı partner’ olarak belirtmişti.

Kaynak: Yeniçağ

İp Koptu: 'ZIRHLI KULE GELİYOR'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Yıldırım KANKA OLDU!..