Anasayfa
10 Nisan 2021 ( 9753 izlenme )

İş Büyüyor 'Para Nerde'

Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, Beylikdüzü'nde CHP ismi ve logosuyla ilan panolarına asılan '128 milyar dolar nerede?' afişlerinin içeriğinde, "Cumhurbaşkanına hakaret" suçu işlendiği iddiasıyla soruşturma başlattı.

‘128 MİLYAR DOLAR NEREDE’
Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan açıklamada, Beylikdüzü ilçesinde bir siyasi parti ismi ve logosuyla ilan ve reklam panolarına asılan afişlerin içeriğinin, TCK'nin 299. maddesi uyarınca "Cumhurbaşkanına hakaret" suçunu oluşturduğu iddiasıyla soruşturma başlatıldığı kaydedildi. 

KİM ASTI BUNU
Açıklamada, soruşturma kapsamında; reklam firması yetkilisinin tespitine, afişlerin firma tarafından sökülmesine ve suç delili olması nedeniyle muhafaza altına alınmasına karar verildiği belirtildi. Bu arada ilgili afişleri astıran kurum, parti yetkilisi ya da kişilerin açık kimlik ve adreslerinin tespitine ilişkin de kolluk birimlerine talimat verildiği öğrenildi.

‘ERDOĞAN’A HAKARET SUÇU İŞLEYEN YURTTA KALAMAYACAK’
Öte yanda Öğrencilerin yurtta barınabilmesi için uyması gereken şartlara yenileri eklendi. Gençlik ve Spor Bakanlığı Yurt Hizmetleri Yönetmeliği’nde yapılan değişiklikle bir öğrencinin yurtta kalabilmesi için "Cumhurbaşkanına hakaret suçundan mahkum olmamak" şartı aranacak.

CUMHURBAŞKANI’NA HARAKET SUÇUNDAN MAHKUM OLURSA YURTLA İLİŞİĞİ KESİLECEK
Gençlik ve Spor Bakanlığı Yurt Hizmetleri Yönetmeliği’nde değişiklikler yapıldı. Yapılan değişiklikler, bugünkü (10 Nisan) Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, öğrenci kasten işlenen bir suçtan dolayı 6 ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına çarptırılmışsa yurtla ilişiği kesilecek. Değişiklikle, öğrencinin yurtta kalabilmesi için “Cumhurbaşkanına hakaret etme suçundan mahkum olmamak” şartı aranacak. Öğrencinin yurttayken “Cumhurbaşkanına hakaret” suçundan mahkum olması durumunda öğrencinin yurtla ilişiği kesilecek.

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü/ gerçekgundem

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ABD 'Hangi İlacı Kullanıyor' İYİ Parti 'Erdoğan'a Yanıt' Yıldırım işi çözdü: ''ADAMIN GÖZÜNE BAKIP ANLAMIŞLAR' Düğmeye Basıldı: 'Büyük Kongre'