İş Değişti 'Alçı Ters Köşe'

7487 izlenme 05 Eylül 2022
Reklamlar
Erdoğan'ın Yunanistan ile ilgili çıkışının yankıları sürüyor. Ayrıca Erdoğan'ın Ege adalarını silahlandıran ve Türk savaş uçaklarına radar kilidi atan Yunanistan'a, "İzmir'i unutma. Bir gece ansızın gelebiliriz" çıkışı Yunan basınında geniş yer bularak gündem oldu.

YILLARDIR ADALAR İŞGALDE YANIT BUGÜN 
Muhalefet partilerinin adaların Atina yönetimi tarafından silahlandırılmalarına uzun süre sessiz kalmakla eleştirildiği Erdoğan “Ey Yunan, tarihe bak, tarihe dön, çok daha fazla ileri gidersen bunun bedeli ağır olur. Yunanistan’a tek cümlemiz var, İzmir’i unutma. Adaları işgal etmeniz falan bizi bağlamaz. Vakti saati geldiğinde gereğini yaparız. Hani diyoruz ya, bir gece ansızın gelebiliriz” ifadelerini kullandı.

ALÇI: ’18 KEÇİNİN OTLADIĞI KAYA PARÇASI İÇİN SAVAŞ MI YAPALIM’ DEMİŞTİ
Erdoğan'ın açıklaması Yunanistan'ın 'Hem Lozan hem Paris Anlaşması'na aykırı olarak göz göre silahlandırdığı adalarla ilgili AKP iktidarını eleştirenlere tepki gösterenleri akla getirdi. Habertürk’te canlı yayınlanan ‘Türkiye’nin Nabzı’ programına katılan Nagehan Alçı, Yunanistan’ın işgal ettiği 18 ada için “18 keçinin otladığı kaya parçası için savaş mı yapalım” ifadelerini kullanmıştı.

ALÇI’YA TEPKİ: ‘ADALAR ÖNEMSİZ İSE YUNAN NEDEN İŞGAL EDİYOR’

Alçı’nın bu sözleri diğer konuklar ve programın moderatörü Didem Arslan Yılmaz’ın tepkisini çekti. Yılmaz ise Alçı'ya “Adalara kaya parçası demeyelim. Madem bu kadar önemsiz Yunan askerleri neden orada konuşlandı” yanıtını vermişti.

Kaynak: Ajanslar/ Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Seçime 48 SAAT KALA YILDIRIM DEVİR!.. Örgüt Var 'Dava Yok' Kılıçdaroğlu noktaladı!.. 'BU BİR FELAKET' 'Aygün İstifa'