Anasayfa
14 Ocak 2022 ( 518 izlenme )

İş Değişti 'Bahçeli Konut Geliyor'

TOKİ, Sultangazi Zübeyde Hanım Mahallesi’nde yapılacak Millet Bahçesi projesinin planlarını hazırladı. 290 bin metrekarelik alanın 166 bin metrekaresi Millet Bahçesi, 65 bin metrekaresi ise konut için ayrıldı.

MİLLET BAHÇESİ’NE 97 BİN METREKARE KONUT 
Sultangazi Zübeyde Hanım Mahallesi'nde 290 bin metrekarelik alanda Sultangazi Belediyesi'nin talebi üzerine plan çalışması yapıldı. TOKİ tarafından hazırlanan imar planları Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından onaylanarak askıya çıkarıldı.

TAŞKINA MARUZ ALAN
Maliye Hazinesi ve Karayolları Genel Müdürlüğü mülkiyetinde bulunan 290 bin metrekarelik arazi, mevcut planlarda “Resmi kurumkarayolları kamulaştırma alanı”, “Taşkına Maruz Alan” ve “park” fonksiyonuna sahipti. Plan değişikliği ile dev arazinin 65 bin metrekaresi gelişme konut alanı, 4 bin metrekaresi otopark, 4 bin 500 metrekaresi cami, 166 bin 771 metrekaresi millet bahçesi, 30 bin metrekaresi “resmi kurum alanı” olarak önerildi.

97 BİN METREKARE KONUT İNŞAATI
Gelişme konut alanında emsal 1.50, yükseklik 6 kat olacak. Bu bölümde 97 bin 557 metrekare inşaat yapılacak ve yaklaşık 3 bin 900 yeni nüfus gelecek. Karayolları Bakım ve Onarım Tesisi yapılacak resmi kurum alanında emsal 1.50, yükseklik 4 kat olarak belirlendi.

Kaynak. Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sosyal Medyada Hareketlilik #MahirÜnal AKP'de İp Koptu 'Tepki Yağıyor' 'ZEKERİYA ÖZ BAKIN NASIL KAÇMIŞ' İkinci Perde 'Ünsal Ban Operasyon'