Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) Almanya, Fransa, İspanya, Avusturya, Hollanda, Belçika, İsveç, Norveç ve Danimarka çıkışlı seferler için 17 Mart'a kadar verilen uçuş iznini bugüne çekti.

‘BUGÜN SONA ERİYOR’
SHGM sosyal medya hesabından yapılan yazılı açıklamada, "Corona virüsü nedeniyle uçuş yasağı konan 9 Avrupa ülkesinden 17 Mart 2020 saat 24:00'e kadar ilan edilen edilmiş olan öğrenci ve turistlerin dönüş uçuş müsaadeleri 15 Mart 2020 olarak değiştirilmiştir. Planlanmış seferler dışında izin verilmeyecektir" ifadelerine yer verildi.

14 MART’TA ‘9 ÜLKEDEN TÜRKİYE GİRİŞ YASAKLANMIŞTI’
İçişleri Bakanlığı genelge yayımlayarak aralarında Almanya'nın da bulunduğu dokuz Avrupa ülkesinden Türkiye'ye girişlerin sabah 8.00'den itibaren durdurulduğunu açıkladı. İçişleri Bakanlığı, koronavirüs salgını nedeniyle Almanya, İspanya, Fransa, Avusturya, Norveç, Danimarka, İsveç, Belçika ve Hollanda'dan Türkiye'ye yolcu girişlerinin durdurulduğunu açıkladı.

14 MART SABAHI GİRİŞ ÇIKIŞ DURDURULMUŞTU
Bakanlığın 81 İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, 81 İl Valiliği ve Hudut Mülki İdare Amirliklerine gönderdiği genelgede, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun önerileri kapsamında hastalığın hızla yayıldığı bu ülkelerden yolcu girişlerinin tüm hudut kapılarında durdurulduğu belirtilerek "Anılan ülke vatandaşları ile son 14 gün içerisinde bu ülkelerde bulunan diğer 3. ülke vatandaşları 14.Mart.2020 saat 08.00'den itibaren ülkemize alınmayacak" denildi.

BAKANLIK 17 MART’A KADAR SÜREYİ UZATTI
Türkiye Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran ''Yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında dün uçuş yasağı tedbiri kararı alınan 9 Avrupa ülkesinde bulunan Türk vatandaşı öğrenci ve turistlerimiz 17 Mart 2020 Saat 24:00’a(TSİ) kadar ülkemize dönüş yapabilecek'' dedi.

BUGÜN TEKRAR DURDURULDU
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) Almanya, Fransa, İspanya, Avusturya, Hollanda, Belçika, İsveç, Norveç ve Danimarka çıkışlı seferler için 17 Mart'a kadar verilen uçuş iznini bugüne çekti. SHGM sosyal medya hesabından yapılan yazılı açıklamada, "Corona virüsü nedeniyle uçuş yasağı konan 9 Avrupa ülkesinden 17 Mart 2020 saat 24:00'e kadar ilan edilen edilmiş olan öğrenci ve turistlerin dönüş uçuş müsaadeleri 15 Mart 2020 olarak değiştirilmiştir. Planlanmış seferler dışında izin verilmeyecektir" ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Ajanslar

İş Değişti: 'BUGÜN SON'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
SEÇİM ÖNCESİ SON ANKET AÇIKLANDI!..