Anasayfa
17 Haziran 2019 ( 1111 izlenme )

İş Karıştı: 'AKP'ye BAŞKA İYİ Partiye BAŞKA!..

İYİ Parti Başkanı Bahadır, Mustafakemalpaşa ilçesinde 31 Mart tarihinde bazı sandık kurullarının yasaya aykırı olarak belediyede çalışan daire amirleri tarafından oluşturulduğuna yönelik ikinci itirazlarının da YSK tarafından reddedilmesine tepki gösterdi.

‘İTİRAZIMIZ İNCELENMİYOR’

YSK’yı eleştiren İYİ Parti İl Başkanı Bahadır, "Mustafakemalpaşa ilçemizde bazı sandık kurullarının yasaya aykırı olarak belediyede çalışan daire amirleri tarafından oluşturulmuş olması nedeni ile 10 Nisan 2019 tarihinde yapmış olduğumuz ‘Olağanüstü itiraz’ başvurumuz ‘askı süresi içinde sandık kurullarına itiraz edilmediği’ gerekçesi ile doğru dürüst inceleme bile yapılmadan iki gün içinde jet hızı ile YSK tarafından reddedildi" dedi.

Ardından İstanbul ilinde seçimi kaybeden AKP'nin aynı gerekçelerle yapmış olduğu olağanüstü itirazın tam aksine kararla kabul edildiğini ifade eden Bahadır, şunları söyledi:

‘İSTANBUL NEDEN İPTAL EDİLDİYSE AYNISI BURADA VAR’


“İkinci talebimizin de İstanbul seçimlerinin iptali gerekçeleri ile bire bir aynı olmasına rağmen İstanbul seçimlerinin tekrarına kilitlenen Türkiye gündemi içinde YSK’nın hala nasıl hukuksuz bir şekilde çifte standart uygulayarak partilere göre karar verdiğini kamuoyuna duyuyoruz. Hukuki yolların artık tükenmiş olduğu bu noktada tekrarlanacak İstanbul seçimlerinde, aziz milletimizin verdiği oylarına sahip çıkarak ilahi adaletin tecelli edeceğine inanıyoruz. “

‘İSTANBUL ÖRNEK OLACAK’


23 Haziran Pazar günü tekrarlanacak olan İstanbul seçimlerinde Ekrem İmamoğlu’nun daha yüksek oyla tekrar İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçileceğini inancımız tam olduğunu kamuoyuna ilan ediyoruz."

Yapılan açıklamayı alkışlayan partililer, daha sonra Bursa Adliye Sarayı önünden ayrıldı.
Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İSTANBUL SEÇİMİ BELLİ OLDU!.. Erdoğan 'Bakanımı Gönderdim' Erdoğan'dan ilginç mesaj: 'SANDIK NE DERSE O' Gerilim!.. 'İRAN CAN ALICI YERDEN VURDU'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Tepki Var: 'NE ZAMANA KADAR'