Anasayfa
17 Mayıs 2019 ( 2518 izlenme )

iş karıştı: 'ERDOĞAN YOK DİYOR YILDIRIM VAR DİYOR'

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın isteğiyle sistem değişikliği için Başbakanlık görevinden vazgeçen 31 Mart seçimlerinin yenik AKP adayı Binali Yıldırım'ın emeklilikte yaşa takılanlar için kullandığı sözler tartışma yarattı.

ERDOĞAN YOK DİYOR, YILDIRIM VAR DİYOR

Cuma namazını Eyüp Sultan Camisi'nde kılan, 31 Mart seçimlerinden İstanbul'da Belediye başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu'nun gerisinde kalan AKP adayı Binali Yıldırım, emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ile ilgili soru üzerine "İlgili bakanlığımız çalışmalarını yapıyor" dedi.

ERDOĞAN KESİN BİR DİLLE 'YAPILMAYACAK' DEMİŞTİ

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki gün önce vekillerle yaptığı iftar sonrası konuşmada EYT'lilerle ilgili 'düzenlemenin yapılmayacağı' bilgisini vermişti. Erdoğan, emeklilikte yaşa takılanların (EYT) taleplerini gündeme getiren milletvekillerine:

‘SEÇİM ALACAĞIZ DİYE POPÜLİST POLİTİKA OLMAZ’

“Muhalefet bu konuyu sürekli gündemde tutsa da bizim gündemimizde yok. Aksi halde sistemimizi çökertiriz. Biz seçim alacağız diye, popülist politika yapmayacağız. Dünyanın süper ülkesi değiliz. Seçimi alacağız diye millete olmadık sözler veremeyiz. Ama ileride uygun bir zemin bulunursa, böyle kamuoyunda tartışıldığı şekliyle değil de sosyal güvenlikteki dengeleri bozmayacak şekilde bir çalışma yapılabilir” açıklaması yapmıştı.

BİNALİ YILDIRIM, 31 MART SEÇİMLERİNDEN ÖNCE DE 'TAKİPÇİSİYİM' DEMİŞTİ

Binali Yıldırım, 31 Mart seçimi öncesi de emeklilikte yaşa takılanların taleplerine yönelik bir soruya “Ben bu konuda ne dedim? ‘Biraz sabırlı olun, ben takipçisi olacağım’ dedim. Yine aynı şeyi söylüyorum. Sabırlı olun demek, ne demek? Gayet açık” yanıtını vermişti. Ama Erdoğan o dönemde de EYT''nin taleplerinin yerine getirilmeyeceğini ısrarla söylemişti.

Kaynak: Cumhuriyet

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ayet 'Onlardan Olmayın' GÜL'ün akrabasından KONKORDATO!.. Çekiç Güç 'Kim Çağırdı' 'SAADET PARTİSİ'ne POLİS ENGELİ'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Açığa çıktı!.. 16.000 SAHTE SEÇMEN...