Anasayfa
2019-01-07 03:08:23 ( 6891 izlenme )

İŞ-KUR koptu!.. TEPKİLER BÜYÜYOR...

AKP Malatya İl Başkanlığında düzenlenen ‘Halk Günü’ne İŞKUR İl Müdürlüğü’nde çalışan bir şefin de katılıp, iş taleplerini not etmesine çok sert tepki geldi.

İŞ KUR AKP İL BİNASINDA HAZIR

Gümrük ve Ticaret Eski Bakanı, Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkçi’nin önceki gün AKP Malatya İl Başkanlığı’nda gerçekleştirdiği ‘Halk Günü’nde yaşananlar ‘Parti Devleti’ tartışmalarını yeniden alevlendirdi. Tüfenkçi halk gününde sorunları dinlerken kendisine İşkur Malatya İl Müdürlüğü’nde şef olarak çalışan Veysel Derindağ isimli kişi de eşlik edip, vekilin yönlendirdiği kişilerin iş taleplerini not aldığı fotoğraflara yansımıştı.

‘AK PARTİ BİNASINDA NE ARIYOR’

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, konuyu meclis gündemine taşıdı. Ağbaba, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a partilerin halk gününe İŞKUR Personeli görevlendirmesi için il müdürlüklerine emir mi verdiniz?” sorusunu yöneltti. Ağbaba’nın Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı’na soruları şu şekilde;

‘İŞ KUR AKP İL BİNASINDA NE ARIYOR’

“İŞKUR’da çalışan bir memurun Milletvekilinin emrinde çalıştırılması, mesai saatinde AKP binasında bulunması nasıl değerlendirilmektedir? Kamu personellerinin siyasi partilerin çalışmalarına katılması ne zamandan beri serbest bırakılmıştır? Kamu Personelinin AKP personeli haline getirildiği örnek bakanlığınız tarafından nasıl değerlendirilmektedir?

“Türkiye genelinde AKP’nin halk günlerine İŞKUR’dan personel görevlendirilmesi yapılmakta mıdır Malatya’da yaşanılan örnek Bakanlığınız bilgisi dahilinde mi gerçekleştirilmiştir? Bakanlığınız tarafından AKP Milletvekillerinin notlarının alınması için memur görevlendirilmesiyle ilgili, il müdürlüklerine talimat verilmiş midir?

“Bundan önceki halk günlerine de memur görevlendirmesi yapılmış mıdır?Bakanlığınız bilgisinde değil ise konuyla ilgili bir işlem başlatılması düşünülmekte midir? AKP İl Binasına personel gönderilirken İŞKUR Malatya İl Müdürü hangi gerekçeyle izin vermiştir?”

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan: 'BUGÜNE KADAR KONUŞMADIM AMA YETTİ ARTIK' Muğla'da DEPREM!.. 'DİYARBAKIR KARAYOLUNDA KAZA!.. CAN KAYBI AĞIR!.. REKOR ÜSTÜNE REKOR GELİYOR...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
YSK'dan 'KILIÇDAROĞLU AÇIKLAMASI'