Tartışmalı Kanal İstanbul projesiyle ilgili Büyükçekmece Kaymakamlığı'ndan skandal bir talimat geldi. Skandal talimatı, gazeteci ve CHP eski vekili Barış Yarkadaş Twitter hesabından duyurdu. Yarkadaş'ın paylaşımı şöyle:

‘BU NE TELAŞ’

"#Kanalİstanbul aleyhine konuşmak yasaklandı?
Büyükçekmece Kaymakamlığı Yazı İşleri yetkilileri 18 muhtarı arayıp "Kanal aleyhine konuşmayın, demeç vermeyin ve sosyal medyada paylaşım yapmayın. Siz devlet adamısınız" dedi.
Muhtarlara yönelik bu baskı, iktidarın telaşını gösteriyor"

Öte yanda, CHP Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel Kanal İstanbul için yurttaşların, CİMER üzerinden nasıl itirazda bulunabileceğine ilişkin video paylaştı.

İNTERNET ÜZERİNDEN İTİRAZ EDEBİLİRSİNİZ


Türkiye’nin günlerdir tartıştığı “Kanal İstanbul” projesi için hazırlanan Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) raporu askıya çıkarılmasının ardından, Türkiye Mimar Mühendis Odaları Birliği (TMMOB) İstanbul İl Koordinasyon Kurulu, yurttaşlara Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na dilekçe yazarak itiraz etme çağrısında bulunmuştu.

CİMER’E BAŞVURUN

Yurttaşların uzun kuyruklar oluşturduğu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı il müdürlüklerinin ardından, CHP Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel itirazların, CİMER üzerinden nasıl yapılacağı konusunda hazırlanan videoyu sosyal medya hesabından paylaştı.

Kaynak: Cumhuriyet/ gerçekgundem

İşe Bak: 'Konuşmak Yasak'