İşin Rengi Değişti 'Çirkin Rant'

4989 izlenme 18 Nisan 2020
Reklamlar
Vatandaşların satışı yasaklandığı için bulmakta zorlandığı maskeler, AKP'nin standında ücretsiz olarak dağıtılıyor. Bir vatandaş "Bu işin de mi reklamını yapıyorsunuz? diyerek tepkisini dile getirdi.

BİR YANDA DEVLET BİR YANDA AKP
Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkisini sürdüren Coronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler, uygulanmaya devam ediyor. Bu tedbirler kapsamında Sağlık Bakanlığı’nın hayata geçirdiği uygulama ile 20-65 yaş arası vatandaşlara ücretsiz maske dağıtılması kararlaştırılmıştı. Ücretsiz maskelerini almak isteyen vatandaşların e-Devlet Kapısı Cerrahi Maske Başvurusu yaparak 3 katlı cerrahi maske talebinde bulunabiliyor. Başvurunun ardından Sağlık Bakanlığı'nın cep telefonuna gönderdiği kodu her hangi bir eczaneye söyleyen vatandaş 10 gün için verilen 5 maskeyi ücret ödemeden alıyordu.

MASKE DAĞITIMINDA AKSAMA
Başvuru yapmalarına rağmen maskelerinin gelmediğini ileri süren bazı vatandaşlar "Para ile satılmasını yasakladılar. Ama hala maske alabilmek için şifre bekliyoruz. Maskesiz ne toplu ulaşıma ne de marketlere giremiyoruz. Biz dağıtılacak 5 maskeyi 10 gün kullanacağız. Yani 2 gün 1 maskeyle idare edeceğiz. Oysa bizim seçerek meclise yolladığımız vekiller bir günde 10 maske tüketiyor. Bunu biz değil AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin söylüyor" dediler.

TEPKİ VAR: ‘VATANDAŞA MASKEYİ AKP TEŞKİLATI DAĞITIYOR’
Sosyal Medyada bir vatandaşın çektiği video dikkat çekti. Cadde üzerinde açılan AKP bayraklı standa yaklaşan bir vatandaş cep telefonunun kamerasının kayıt tuşuna basıyor. Stand görevlisinin "Buyur abi" demesiyle vatandaş "Maskeleri nereden buldunuz?" diyerek soruyu yöneltiyor. AKP stand görevlisi "Teşkilatımızdan geldi abi" yanıtını veriyor. Vatandaşın "Bu işin de mi reklamını yapıyorsunuz?" sorusu üzerine stand görevlisinin "Hayır teşkilat olarak..." yanıtını vermesinin ardından "Kolay gelsin" diyen vatandaş kaydı bitiriyor.

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ağır Kazada 'Mucize Kurtuluş' 'ERZİNCAN'DA MUHTEŞEM OPERASYON' Öcalan'a karşı askerlerimizin girdiği Çatışmada Neler Yaşandı? AKP'den 'Talimatla Kanun'