İşin Tadı Kaçıyor 'Soylu Siber'

5348 izlenme 21 Eylül 2022
Reklamlar
Gazeteci Barış Terkoğlu, canlı yayında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun siber muhafızlığını yapan bir kadro olduğuna dair iddiaları örnekleriyle anlattı.

SİBER KADRO
Gazeteci Barış Terkoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun "emniyet teşkilatı içinde teşkilat" kurduğu iddialarını değerlendirdi. CHP Milletvekili Murat Bakan'ın iddialarını aktaran Terkoğlu, "İçişleri Bakanlığı'nın bünyesinde Soylu'nun siber muhafızlığını yapan bir kadro grubu oluşturuldu" dedi

DEVLET İMKANLARI İLE

Bu kişilerin sadece Süleyman Soylu'nun davasını savunan paylaşımlarda bulunduklarını anlatan Terkoğlu, Samimi Haber, Genel Gündem ve Motto News isimli üç haber sitesinin aynı isim tarafından yönetildiğini söyledi. Terkoğlu, "Soylu'yu eleştiren birinin tweetinin altına gerçek adını yazmışlar. Devletin imkanlarını kullanmışlar" dedi.
Terkoğlu şöyle devam etti:

‘PARALEL YAPI’
"AKP içinde de bu sisteme ilişkin rahatsızlık var. Biz ne zaman gördük. İstifa müessesi çalıştığında gördük. İstifa ettiği zaman savunanlar oldu. Süleyman Soylu'nun akrabası Cengiz Dinç tarafından yönetilen sitede AKP'li Mehmet Metiner hakkında tweet atıyor. Bazı trol ordular, bazı siber ekipler birlikte çalışıyorlar. Niçin? Türkiye'nin İçişleri Bakanı'nı yarının siyasi lideri yapabilmek için. bu yapıyla karşı karşıyayız. Bu nedir? Bir dönem paralel diyorduk ya... Siz devletin imkanlarını alıp devletin dışında kullanıyorsunuz yeni bir paralel yapı oluşturmuşsunuzdur."

İŞ MECLİS’E TAŞINDI ‘500 KİŞİ’
Öte yanda CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Emniyet’te kadro verdiği 500 bilişim uzmanıyla ilgili Meclis’e soru önergesi verdi. CHP’li Bakan, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün Siber Suçlarla Mücadele Birimi’nde görev yapmaları için belirlenen 500 kişinin daimi kadroya atanmaları sürecinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatıyla bir çalışma ekibi oluşturulduğunu öne sürdü.

Kaynak: Halk Tv/ gerçekgundem

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

DOLAR DURMUYOR... Çelik açıkladı: 'İSTANBUL SEÇİMİ NEDEN İPTAL EDİLDİ' DEV SANATÇILARA YILDIRIM SORUŞTURMA!.. Seçim Bitti!.. TRT ANKARA'YA DÜŞTÜ!..