İsmailağa'da Hava Bozuk: 'Medrese, Arapça, Şeriat'

8230 izlenme 11 Ocak 2020
Reklamlar
İstanbul'da İsmailağa cemaatine bağlı Genç Gözde Derneği'nde yapılan bir sohbette üniversite öğrencileri ile ilgili skandal ifadeler kullanıldı. İsmailağa cemaatinden olduğu öğrenilen Yusuf Demirtaş dernekte yaptığı konuşmada, çocukların medraseye gönderilmesini ve şeriatın öğrenmeleri gerektiğini söyledi. İfadesi şöyle;

‘ÇOCUKLARINIZI MEDRESEYE GÖNDERİN, ARAPÇA ÖĞRENSİN, ŞERİATI ÖĞRENSİN’

"Evladımız büyüyor. Ondan bir ümidimiz vardı, bir şey bekliyorduk. Evladım bana bakacaktı, kızım bana bakacaktı. Kızları hiç konuşmayalım. Onları hiç gündeme almayalım. Şekil değişmiş, fikir değişmiş. O zaman buradan bir ders çıkartalım. Evlatlarımızı medreseye gönderelim. İyi bir şekilde hafız olsun. Ondan sonra Arapça öğrensin, fıkıh bilgilerini öğrensin. Şeriat bilgilerini öğrensin. Memleketine, anasına, babasına faydalı olsun." dedi.

SAYMAZ. ‘BUNLARIN VERDİĞİ ZARARI HAÇLI ORDUSU GELSE VEREMEZ’

Söz konusu ifadeler sosyal medyada büyük tepki topladı. Gazeteci İsmail Saymaz da skandal ifadelerin olduğu videoyu Twitter hesabından alıntılayarak paylaştı ve "Bu türden televaizlerin İslam’a verdiği zararı, Haçlı Ordusu toplansa gelse veremez. Milleti dinden imandan soğuttular." ifadesini kullandı.

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ABD 'Hangi İlacı Kullanıyor' Ankara'da BÜYÜK DEĞİŞİM!.. 'Sevr Antlaşmasına BÜYÜK TEPKİ' 3600 'Top Yıldırım'da'