Neden 'Esad'

2502 izlenme 14 Mayıs 2021
Reklamlar
İSRAİL’İN ORTADOĞU PLANI

Bugün Ortadoğu’da gerçek bir savaş yaşanmaktadır. Ve bu savaşın daha büyük bir savaşa dönüşme riski büyüktür. Bugünkü savaşlara giden yol ise, 1948’te İsrail’in kurulmasıyla açılmıştır.

ASIL PROJE SEVR

1918’te, İngiltere’nin kurduğu Üst Akıl, Türkiye ve Ortadoğu’da kökleşmiş olan Tarikatın şeyhleri üzerinde oynayarak kendisine bir yol haritası çizmişti: Sevr!

Buna göre, Doğu Anadolu’da kurulacak bir Ermenistan ve bir Kürdistan eliyle Akdeniz’den Karadeniz’e giden kuşak örülecek, hem Rusya ile aralarında tampon olacak hem de Anadolu ele geçirilerek Türk varlığı ve hakimiyetine son verilecekti. 1918 itibariyle plan işte buydu.

1991 IRAK'IN İŞGALİYLE SAVAŞLAR YENİDEN BAŞLADI

İkinci Dünya Harbi’nden sonra bu güçlü Tarikatın siyasetine yön veren Üst Akıl, ABD’nin Ortadoğu’ya açılması ve İsrail devletinin kurulmasıyla ABD-İsrail yönetimine geçti. Ve savaşlar başladı…

Milyonlarca insan öldürüldü; Batı ve Doğu’dan hiç ses çıkmadı hala da çıkmıyor.
Milyonlarca insan göç edip sefalete düştü; yine hiç ses çıkmadı, hala da çıkmıyor.
Görüyorsunuz işte, neredeyse bütün dünya Suriye’yi bombalıyor, bu bombalarrla her gün yüzlerce insan öldürülüyor, ama yine ses yok!

NEDEN?

Bugün Ortadoğu’da yaşanılan savaşların görünmeyen yüzünde ‘kutsal bir savaş’ yaşanıyor da ondan… Ve bu savaş Hıristiyan ve Musevi alemince destekleniyor.

TEVRAT’TA GEÇEN AYETLERLE SAVAŞ PLANI YAPTILAR

İşin içine kutsallık, kutsal inançlar, kutsal mekanlar, kutsal topraklar girince bu sayılan alem bu savaşa destek veriyor çünkü -ne ürperticidir ki- bu savaşın planları Tevrat’ta geçen ayetlere göre hazırlanmış…

MUSEVİ VE HRİSTİYAN ALEMİ BU SAVAŞLARA ‘KUTSAL’ DİYEREK DESTEK VERİYOR

İran ile Irak, 1980-88 arası sekiz yıl savaştı, değil mi?
Bu savaşta birbirlerini kırdılar, ekonomik ve insani kaynaklarını tükettiler değil mi?
İstenilmiş olsaydı, bu savaşa son verilemez miydi?

Verilirdi ama istemediler… Çünkü bu savaştan beklenen bugünkü savaşlara gidecek olan yolu açmasıydı, sonrası gelecekti… Adı savaş ama aslında Ortadoğu’da küresel güçler dengesini yeniden ayarlamak olan bu sinsi planlara Hıristiyan ve Musevi dünyasının desteğini sağlamak için de savaş planları Tevrat’ta geçen ayetler dikkate alınarak hazırlanmıştı.

Tevrat’ta geçen şu ayeti dikkatle okuyunuz:

‘BABİL BİLDİRİSİ’

‘Amots oğlu Yeşaya’nın Babil’le ilgili bildirisi: Feryat edin! Tanrı diyor ki, Kötülüğünden ötürü dünyayı, suçlarından ötürü kötüleri cezalandıracağım. Gümüşe değer vermeyen, altını sevmeyen Medleri onlara karşı harekete geçireceğim.”
Medler İran, Babil ise Irak…

Tıpkı Tevrat’ta geçen bu ayette olduğu gibi İran harekete geçirilerek, Irak’ın gücünün kırılması sağlandı. Aslında mesele Tevrat değildi, mesele Ortadoğu savaşlarının yolunu açmaktı, açtılar da…

1 ve 2’nci Körfez savaşlarıyla Irak’ı yakıp yıktılar, bir milyonu aşkın insanı öldürdüler. Bağdat’ta taş üstünde taş bırakmadılar, kadınlara tecavüz ettiler. Bu savaş hala sürüyor…

Bakınız Tevrat’ta geçen ayete, Irak’ın yakılmasını, yıkılmasını, kadınlara tecavüz edilmesini, İsrail’in Tanrısı söylüyormuş:

‘UZAK BİR ÜLKEDEN TANRI’NIN ORDUSU GELİYOR’

‘Ben Tanrı, Sodom ve Gomora’yı nasıl yerle bir ettimse, Kildanilerin yüce gururu, Krallıkların en güzeli olan Babil’i de yerle bir edeceğim… Babil’i baykuş yuvasına, bataklığa çevirecek, yıkım süpürgesiyle süpüreceğim’… Tanrı bir orduyu savaşa hazırlıyor. Öfkesinin araçlarıyla uzak bir ülkeden, dünyanın öbür ucundan bütün ülkeyi yerle bir etmek üzere geliyor.”

‘YAKILACAK YIKILACAK’

“Feryat edin! Tanrı diyor ki… Gazaba geldiğim, öfkemin alevlendiği gün gökleri titreteceğim, yer yerinden oynayacak. Herkes kovalanan ceylan gibi, çobansız koyunlar gibi halkına dönecek, ülkesine kaçacak. Yakalananın bedeni delik deşik edilecek, ele geçen kılıçtan geçirilecek. Yavruları gözleri önünde parçalanacak, Evleri yağmalanacak, Kadınlarının ırzına geçilecek.”

SAVAŞA KUTSAL KILIF GİYDİRİLİYOR

Şimdi tekrar bakınız Irak’a, neler görüyorsunuz?
Dünyanın öbür ucundan gelen ordu ABD ordusu, tecavüz edilen kadınlar da Babilli yani Iraklı…

Ve şimdi Suriye’ye bakınız… Suriye de yanıyor… Her gün insanlar öldürülüyor, üstelik Müslüman Müslüman’a kırdırılıyor…

Ve şimdi de Türk Ordusu Suriye’de…
Bakınız Şam’a, taş üstünde taş kalmıyor…
Burada da mesele Tevrat değil, mesele Ortadoğu’da yeni güç dengelerini kurabilmek için savaş çıkartmak!

PEKİ, TEVRAT’IN BURADA ASIL ROLÜ NE?

Teo-strateji dedikleri işte bu; insanların inanç kültürü üzerinde oynayarak bunu askeri, siyasi ve ekonomik güce dönüştürmek!

Şu anda… Tüm dünya, buna ABD-AB-İsrail’in yanında Rusya da dahil, insanlarının inanç biçimleri üzerinde manipülasyon yapıyorlar. İnsanların kutsal inançlarını kışkırtıyorlar. Ve bu yolla, Ortadoğu’da başlattıkları savaşa kendi ülkelerindeki insanların destek vermesini sağlıyorlar. Öyle ya, bir devlet halk desteği olmadan ister içte içte dışta bir savaşı nasıl sürdürebilir ki!

İşte bu yüzden bu dünya Ortadoğu’daki insan katliamına karşı sessiz!
Peki Türkiye ne yapıyor?

Her şey ortada…

Erdal Sarızeybek

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan Açıkladı: 'Şehitlerimiz Geliyor' Kırşehir Habertürk: 'ŞEHİTLERİMİZİN KATİLİNİ TRT'YE ÇIKARDILAR' Mansur Başkan 'Tam Destek' Erdoğan Bastı İmzayı 'İş Tamam'