İstanbul Akın #EytHakkıİçinMaltepede

4565 izlenme 15 Mayıs 2022
Reklamlar
Prim gün sayısını doldurup, yaşı doldurmayı bekleyen Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT), yıllardır mücadelelerini devam ettiriyorlar. Siyaset yelpazesindeki farklı partiler, Maltepe'deki EYT mitingine destek verdi. Mitinge destek vermeyen sadece iki parti var: AKP ve MHP.

MALTEPE’DE BÜYÜK MİTİNG

EYT’liler seslerinin Ankara’ya duyurmak için bugün İstanbul Maltepe’de on binlerce kişinin katıldığı bir miting düzenledi. On binlerce EYT’li seslerini duyurmak için Maltepe’de Mitingde dillendirilen talepler ortaktı.

‘HAKKIMIZI İSTİYORUZ’

EYT Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Gönül Boran, “Emeğinin karşılığı olanla hep yetinen; hak ettiğinden bir kuruş fazlasında gözü olmayanlarla, hak meydanında bir aradayız. Yorgunuz ama gururluyuz. Emeğimizin hakkı kutsalımızdır. Bu hak için Maltepe’de tek yürek olduk.” dedi.

TÜM SİYASİ PARTİLER KATILDI

EYT’lilerin mitingine, Türkiye’deki siyasi partilerin hemen hepsi katıldı.
Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, Türkiye İşçi Partisi Milletvekilleri Sera Kadıgil ve Ahmet Şık, alanda bulunan siyasilerden sadece birkaçı…

MİTİNGE GELMEYEN ‘AKP MHP’

Mitinge destek vermeyen, alanda milletvekili bulunmayan sadece iki parti var: Cumhur İttifakı ortakları AKP ve MHP. Her iki parti de seçim dönemleri EYT’lilerle ilgili açıklamalar yapsa da, sorunun çözümü için bugüne kadar hiçbir adım atmadılar.

AKP ‘SEÇİMİ KAYBETSEK DE BİZ YOKUZ’
Türkiye’de sayıları her geçen yıl artan EYT’lilerle ilgili, 2019 yılında AKP “Tutturmuş bir EYT, erken emeklilik. Biz bunu yapmayacağız. Arkadaşlarıma söylüyorum. Beni bu yola asla teşvik etmeyin. Milletimin zararına olan bir şeye asla yokum. Seçim kaybetsek de yokum” demişti.

Kaynak: Ajanslar/ gerçekgundem

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Çivi Çıktı #ÖzlemGürsesYalnızDeğildir Tepkiler Sürüyor: 'TARİH BİLMEYEN GAFİL' Öğretmenlere Uyarı: 'KAYITLARDA DÜŞÜŞ VAR, HAREKETE GEÇİN' İkinci Uyarı: 'BUNA GÖZYUMMAMIZ İMKANSIZ'