Anasayfa
22 Aralık 2018 ( 1210 izlenme )

İSTANBUL SEÇİMİ BELLİ OLDU!..

Olağanüstü Kurultay'a giden İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı'na 252 delegenin oyunu alan Buğra Kavuncu seçildi. İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı'nda merakla beklenen kongre sonuçlandı.

MEVCUT BAŞKAN KAZANDI

Mevcut başkan Buğra Kavuncu delegelerden 252'sinin oyunu alan Buğra Kavuncu kazandı. Diğer adaylardan Ali Çolak 150, Samet Reis'in ise 140 oy aldığı açıklandı. İYİ Parti, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden kısa bir süre sonra İstanbul İl Başkanlığı'nda değişime gitmişti. Bazı üyelerin itirazı üzerine olağanüstü kurultaya gidilmesi kararı alındı.

Seçimli olağanüstü il kurultayı 10.30 da başladı. Maltepe'deki Yalçın Kızılay Spor Salonu'ndaki kongreye oy kullanması için 600 delege davet edildi. Yeni İl Başkanı, mevcut İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun yanı sıra Kurucular Kurulu Üyesi Ali Dinçer Çolak ve eski il teşkilat başkanı Samet Reis'in de aday olduğu kongrede delegelerin oylarıyla belirlenecek.

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

YILDIRIM'dan 'YSK AÇIKLAMASI' 'SARI YELEKLİLER GELİYOR' Kayserispor'a YENİ İSİM GELİYOR... ACUN geri adım atmadı: 'HESAP SORACAĞIZ'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Tarihi kanıt!.. 'Erdoğan ve İlker Başbuğ neden yan yana geldi'