Anasayfa
20 Haziran 2022 ( 7815 izlenme )

İstifalar Ağır 'Memleket Olağanüstü Kurultay'a Gidiyor'

Memleket Partisi lideri Muharrem İnce, partisinde üst düzey yöneticilerin istifasının ardından “Kuruluş sancılarından kurtulmak” için olağanüstü kurultaylarını toplayacaklarını açıkladı.

PEŞ PEŞE İSTİFALAR
Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, partisinde üst düzey yöneticilerin istifasının ardından sosyal medya hesabından açıklama yaptı. “Kuruluş sancılarından kurtulmak” için olağanüstü kurultaylarını toplayacaklarını ifade eden İnce şunları kaydetti:

‘OLAĞANÜSTÜ KURULTAY’
“17 Mayıs 2021’de kurduğumuz Memleket Partimiz, yaşadığı tüm sancılı süreçlere rağmen kısa sürede seçime girme hakkını kazandı. Bu aşamada yaşanan kuruluş sancılardan kurtulmak için Olağanüstü Kurultayımızı toplayacağız. Birlikte başaracağız. Geleceğimizi geri alacağız.”

İSTİFA DEPREMİ

7 Mayıs 2021 tarihinde kurulan ve Genel Başkanı Muharrem İnce olan Memleket Partisi'nde istifa depremi yaşandı. Memleket Partisi Genel Sekreteri Hakkı Akalın ve Parti Sözcüsü Gaye Usluer'in istifa ettiği ifade edildi. Partiden istifa edenler şöyle:

AĞIR TOPLAR
Memleket Partisi Genel Başkan Vekili ve Parti Sözcüsü Prof. Dr. Gaye Usluer, Memleket Partisi Genel Sekreteri Prof. Dr. Hakkı Akalın, Memleket Partisi Parti MeclisiDanışma Kurulu Üye ve Memleket Partisi Kurucu Üyesi Meryem Şengül Kala, Memleket Partisi MYK Üyesi ve Parti Genel Saymanı Serkan Ufuk Akgün, Memleket Partisi MYK Üyesi Prof. Dr. Ali Rıza Büyükuslu ve Memleket Partisi Parti Meclisi ÜyesiMemleket Partisi Kurucu Üyesi Dr. Oğuz Giray

Kaynak: Ajanslar/ gerçkgundem

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Aytunç Altındal: 'Karadeniz'e Dikkat' Bursa 'Halk Ayakta' Erdoğan'a Yanıt: 'ONLAR SARAY SOYTARISI DEĞİL' 'Sefalete Mahkum Değiliz' dediler.. 'Ortalık Karıştı'