Anasayfa
12 Kasım 2021 ( 1637 izlenme )

İYİ Parti 'AKP Hava Puslu'

İYİ Parti Seçim İşleri Başkanı Avukat Mehmet Tolga Akalın, geliştirdikleri yeni seçim güvenliği sistemiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Öte yanda İYİ Parti Grup Başkanvekili Dervişoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) basın toplantısı düzenledi. Dervişoğlu iktidarın erken seçim hazırlığında olduğunu ileri sürdü.

‘SEÇİM GÜVENLİĞİ İÇİN TEŞKİLATLANMA’
Akalın, 2018 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçimleri ile 2019 Mahalli İdareler Seçimlerini inceleyerek yeni kararların alındığını vurgulayarak, “Bu bağlamda, partimizin bulut tabanlı seçim güvenliği sistemini geliştirerek İRİS (İYİ Parti Raporlama ve İletişim Sistemi) yazılımını oluşturduk. Teşkilatlarımıza programla ilgili teknik eğitim verdik. Özellikle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçim süreci ayrıntılı incelenerek partimizin seçimlere tek başına gireceği varsayımı üzerinden bir sandık teşkilatlanma modeli oluşturduk" dedi.

‘81 BİN 807 SANDIĞIN KURUL ÜYELERİ BELİRLENDİ’

İl ve ilçe teşkilatlarında gerçekleşen son seçim sandıkları baz alınarak Türkiye genelinde sandık görevlileri, müşahitler ve okul sorumlularının da atamaya başladığını belirten Akalın, "Halihazırda, 81 bin 807 sandığımızın sandık kurulu üyeleri belirlendi. Teşkilat eğitmenlerimiz bu arkadaşlarımızdan başlayarak illerde ve ilçelerde Seçim İşleri Başkanlığımızca hazırlanan Sandık ve Seçim Güvenliği Eğitimini verecek ve seçime kadar bütün sandık kadromuzun eğitim almasını sağlayacaklar. Yine 31 Ocak 2022 tarihine kadar yukarıda inşa ettiğimizi ifade ettiğimiz model kapsamında tüm sandıklarımızın (195.784) temsilci atamalarının tamamlanması konusunda teşkilatlarımızla hedef birlikteliği sağlandı" dedi.

‘BASKIN SEÇİM’
Öte yanda İYİ Parti Grup Başkanvekili Dervişoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) basın toplantısı düzenledi. İktidarın erken seçim hazırlığında olduğunu ileri süren Dervişoğlu, şu ifadeleri kullandı:

‘BASKIN SEÇİM HAVASI VAR’
* Hem iktidarın dilinden hem de ortakların ince ince manevralara başlamış olmalarından sinsi bir baskın seçim havası seziyoruz. Buradan ilan etmek isterim ki, Türkiye artık bir erken seçime gitmek mecburiyetindedir. Çünkü o seçimde biliyoruz ki bir şey değişecek ama Türkiye’de her şey değişecek.”

‘BİZ HAZIRIZ’
* Milletimiz; refahı, huzuru, zenginliği bu değişimle bulacak. Sinsi adımlar atmaya hiç gerek yok, sonuçta kapısı çalınacak olan millettir. Her şeyi açıkça ve dürüstçe yönetin. Biz milletimizin İYİ Parti’yi göreve çağırdığını duyuyoruz, bu sesin AK Parti’nin kulaklarında çınladığını ve iktidarı kaybetme korkusu yarattığını da görüyoruz.”

Kaynak: Ajanslar/ Cumhuriyet

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tepki Var: 'Önce Damat sonra Başkan' Kartlar açıldı: 'ÇIK CANLI YAYINDA KARŞIMA' SIZINTI ORTALIĞI KARIŞTIRDI!.. 'O GÖRÜNTÜLERİN YERİ BELLİ OLDU'