ABD Başkan Adayı Joe Biden'ın Ocak ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için "Onu darbeyle değil seçimle devireceğim" sözlerine bir tepki de İYİ Parti Grup Başkanvekilleri Müsavat Dervişoğlu'ndan geldi:

‘ERDOĞAN’DAN ÇIT YOK’
Dervişoğlu, ABD Başkan Adayı Joe Biden'ın Ocak ayında söylediği sözlerin gündeme gelmesine ilişkin “Böyle devlet aklı, böyle yönetim, böyle devlet adamlığı olmaz. Tepki vermesine rağmen muhalefeti sessiz kalmakla itham eden bu iktidara asıl ben sormak isterim. Hadsiz sözlerin muhatabı olan partili cumhurbaşkanından tek bir kelime duyan oldu mu?" diyerek Erdoğan’a tepki gösterdi. Konula ilgili açıklama şöyle;

‘SORUMLULUĞU MUHALEFETE YÜKLEYEMEZSİNİZ’
"Biden’ın sözleri, naftalinli sandıklardan çıkarılıp servis edildi. Türk siyasetine yön verecek güç yüce millettir. Tepki vermesine rağmen muhalefeti sessiz kalmakla itham eden bu iktidara asıl ben sormak isterim. Hadsiz sözlerin muhatabı olan partili cumhurbaşkanından tek bir kelime duyan oldu mu? Devleti yönetenler, sorumluluğu muhalefetin sırtına yükleyemez."

‘DEVLET AJANSI AA HABERİ İNGİLİZCE VERİYOR’
“İktidarın kadroları 8 ay önce yapılan konuşmadan gündem oluşturmaya çalışıyor. ABD Başkan Adayı Biden’ın sözleri, naftalinli sandıklardan çıkarılıp servis edildi. Türk siyasetine yön verecek güç yüce millettir. Hakaret mektubunu saklayanların iktidarı sonuna yaklaşmaktadır. Milletimiz aşıyla işiyle evlatlarıyla ilgilenmeyen onların sorunlarını görmeyen duymayan iktidara ağır bir fatura kesecektir. Biden 8 ay önce konuşuyor. İktidarın elindeki AA, bu hadsiz sözleri ne hikmetse 4 ay önce İngilizce gösteriyor”.

‘BÖYLE DEVLET YÖNETİLEMEZ’
“ Böyle devlet aklı, böyle yönetim, böyle devlet adamlığı olmaz. Tepki vermesine rağmen muhalefeti sessiz kalmakla itham eden bu iktidara asıl ben sormak isterim. Hadsiz sözlerin muhatabı olan partili cumhurbaşkanından tek bir kelime duyan oldu mu? Bulunduğu makam Türk Milleti’nin şerefini temsil eder. O makama yapılan saygısızlığa ilk cevap vermesi gereken Sayın Erdoğan’dan tek bir cümle duyan var mıdır?”

‘CAMBAZA BAK CAMBAZA’ OYUNU OYNANIYOR
“ İYİ Parti sözlerin muhatabı değildir, tek bir teması yoktur. 15 Temmuz’dan çok kısa süre sonra desteklediğini söyleyen Biden ile Erdoğan’ın sarmaş dolaş görüntüleri mevcuttur. Nitekim Biden’ın sözleri üzerine Trump da ‘Erdoğan seni dinler, konuş, şu meseleleri hallet diyorlar’ sözleri de en az Biden’ınki kadar onur kırıcıdır. Devleti yönetenler, sorumluluğu muhalefetin sırtına yükleyemez. Devlet şikayet etmez gereğini yapar. İktidar ve beceriksiz kadrolarının yaptığı şey, oyalamaktan ibarettir. Millet iş aş istiyor, onlar seçim konuşuyor, naftalinli sandıklardan çıkarıp cambaza bak oyunu oynuyorlar. “

Kaynak: Yeniçağ

İYİ Parti Taşı Koydu 'Erdoğan Nerde'