İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray, ‘Erdal Sarızeybek'in partimize katılmasını çok değerli buluyorum. Kendisi daima Türk ordusunun çıkarına büyük bir mücadelede bulundu ve kamuoyunun aydınlatılmasında önemli bir rol oynadı.” Dedi.

‘KATILIMI ÖNEMLİ BİR KAZANÇ OLDU’


Emekli Albay Erdal Sarızeybek'in İYİ Parti'ye katılmasını da değerlendiren Çıray, "Erdal Sarızeybek'in partimize katılmasını çok değerli buluyorum. Kendisi daima Türk ordusunun çıkarına büyük bir mücadelede bulundu ve kamuoyunun aydınlatılmasında önemli bir rol oynadı. Önemli bir kazançtır kendisi." ifadelerini kullandı.

‘HER BELEDİYE O TABELALARI KALDIRMALI’

Çıray, İYİ Partili Samsun İlkadım Belediyesi'nin, ilçedeki Arapça tabelaları kaldırma kararınını değerlendirirken, "Türkiye'de sadece İYİ Partili belediyelerin değil, tüm belediyelerin Arapça tabelaları çıkarmalarını bekliyor ve temenni ediyoruz." dedi.

ERDAL SARIZEYBEK KİMDİR?

1976 yılında Kara Harp Okulu’dan jandarma teğmen rütbesiyle mezun oldu. 1978-1996 yılları arasında jandarma teşkilatının sınır, eğitim ve iç güvenlik birliklerinde komutanlık yaptı. 1990 yılında Fransız Jandarma Subay Okulundaki öğrenimini müteakip 1992-1994 yılları arası Şemdinli Hudut Tabur Komutanlığı görevinde bulundu.

1996-1998 yılları Paris Askeri Ataşe Yardımcılığı görevini yürüttü. 2002 yılında Türkiye’de Adli Kolluk konusunda master yaptı. 1999-2004 yılları arasında Van, Manisa ve Şanlıurfa’da İl Jandarma Komutanlığı görevlerinde bulundu.

2005 yılında atandığı Ankara Uzman Jandarma Öğrenci Alay Komutanlığı görevinde iken albay rütbesinde kendi isteğiyle emekliye ayrıldı. Türk Silahlı Kuvvetleri Birinci Derece Gümüş Liyakat Madalyası sahibi emekli albay Sarızeybek, evli, iki çocuk babası olup çok iyi derecede Fransızca bilmektedir.

Kaynak: Ajanslar

'İYİ Parti Tavrını Açıkladı'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
İşin Rengi Değişti: 'SIĞINMACI NÜFUS TÜRK NÜFUSU AŞTI'