Anasayfa
14 Ağustos 2021 ( 9202 izlenme )

Kalemi Kırdı 'Dangalaklık'

Habertürk Fatih Altaylı, Türkiye'ye Afganistan'dan gelen mülteci akınını hakkında yapılan tartışmaları köşesine taşıdı.

‘KENDİSİ GİBİ SALAKLAR İNANIR’
Altaylı, "Suriye’den gelenler ve Afganistan’dan ipini koparanlar iklim krizi nedeniyle mi geliyor peki. Buna sorarsan evet. Kendi gibi salaklar inanabilir. Ama ben inanmam." ifadelerini kullandı. Fatih Altaylı, yazısının "Sağımda avanak solumda salak" başlıklı yazısı şöyle:

‘DANGALAKLIK’

Ayağı yerden kesik sol avanakla, köle tüccarı sağ avanak el ele göçmen politikasızlığını savunup duruyorlar. Suçladıkları ise her zamanki gibi makuliyet ve öngörü. Yani biz.
Kendini sola yerleştirmiş hıyarın biri diyor ki, “Sizler göçmenlere karşı çıktığınız için Altındağ’da böyle oldu” Tek kelime var bu durumu çok da terbiye dışında çıkmadan tanımlayan.“Dangalaklık”

‘UYARILARIMIZI DİNLEMİYORLAR’
“Herif apartmanın 20'nci katında balkon demirine çıkmış aşağı atlamaya hazırlanıyor. Birisi diyor ki, Bak atlama, atlarsan ölürsün” adam atlayıp ölüyor. Bu solcu hıyara göre sorumlu “Atlarsan ölürsün” diyen. Sonra bu gibiler Türkiye'nin düşün hayatına yön verdiklerini düşünüyorlar. Haliyle bunların yön verdiği düşün hayatı da böyle oluyor işte. Aynı dangalak devam ediyor.”

‘AFGAN GÖÇÜ İKLİM KRİZİYLE NE ALAKA
“İklim krizi nedeniyle bu göçler olacak.” Suriye’den gelenler ve Afganistan’dan ipini koparanlar iklim krizi nedeniyle mi geliyor peki. Buna sorarsan evet. Kendi gibi salaklar inanabilir. Ama ben inanmam.

‘HERKESİ KENDİSİ GİBİ SANIYOR’
“Bu gibilerin ilk kez duyduğu ve millete sattığı bilimsel kavramları yıllardır Türk halkına anlatmaya kendini adamış biri olarak söyleyebilirim ki, iklim krizi ve 6. Büyük yokoluş sürecinde olacak olan göç başkadır, dış politika hataları ve ABD politikalarına aptalca biat nedeniyle ortaya çıkan bu göç başka. Bu ikisini aynı yerde değerlendirmek katıksız bir cehalet değilse, okuyanı kendi kadar dangalak zannetmektir.”

‘APTALLIK’
“Sağcısı ile solcusu ile sözde fikir adamı bu kadar cahil, ya da saf, aptal ya da belki kötü niyetli ve satılmış olan bir ülkenin burnunun boktan çıkmaması ise normaldir. Çünkü bu aptallıklar yanlış politikaların mimarlarına “Bak doğru yoldayız” dedirten aptallıklardır.”

Kaynak: Ajanslar/ gerçekgundem

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ankara Sıcak 'Çömez Geri Dönüyor' MHP Başkan 'Aldı Başını Gidiyor' Önkibar 'Akılalmaz İddia' Köprüler Atıldı 'Hava Isınıyor'