'Kanalda Arap Parmağı'

2268 izlenme 26 Aralık 2019
Reklamlar
AKP iktidarının 2011 yılında “Çılgın Proje” olarak tanıttığı Kanal İstanbul projesi ile ilgili Arapça tanıtım videosu, sosyal medyada tepkilere neden oldu.

ARAPLARA PAZARLAMA

Kanal İstanbul projesi ile ilgili tartışmalar sürerken, sosyal medyada yeniden gündeme gelen bir video vatandaşlar arasında tepkilere neden oldu. Kanal İstanbul’un tanıtımının yapıldığı videoda, “Türkiye ve içinde ikamet eden tüm yabancılar için gayrimenkul, turizm, ekonomik ve ticari yatırım düzeyinde bu çağdaki en büyük projedir” ifadeleri kullanılıyor.

İLK ÜÇ BÜYÜK ŞİRKET ARAP

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu da, 2011 yılından bu yana Kanal İstanbul güzergâhındaki arazi alımlarında en büyük payın üç Arap şirketinde olduğunu açıklamıştı. Rant pazarına dönüşen Kanal İstanbul projesinde, özellikle Araplar projenin açıklamasından bu tarafa arazi topluyor. Ayrıca Kuveytli iş adamı Wael N Y Alnusef’ın şirketinin 53 dönüm, Suudi Arabistanlı iş adamı Sulaıman Al Muhaıdıb’ın da proje güzergâhından 9 dönüm arazi aldığı biliniyor.

ERDOĞAN: ‘KATAR EMİRİNİN DE ARAZİSİ VAR

Erdoğan geçtiğimiz günlerde Katar Emiri’nin annesinin İstanbul’da bir şirket kurarak kanal güzergâhından 41 dönüm arazi satın almasının ortaya çıkması ile ilgili bir soruya, “Katar Emiri'nin annesinin ülkemizden gayrimenkul satın almasına mani yasal olarak herhangi bir şey söz konusu mu? Yani Katar Emiri'nin annesi böyle bir alım yaptığı zaman niye rahatsız oluyorlar? Kaldı ki aynı şekilde Katar Emiri'nin kendisinin zaten bizde aldığı yerler var. Yani biz, bu kapılarımızı açmışız” şeklinde yanıt vermişti.

Kaynak:Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

DELİCE ZAM KAPIDA!.. İş Bak: 'HEPSİNİ TOKİ'YE DEVRETMİŞLER' 'MHP'de Gündem' Bozdağ'ın Beyanatı İstanbul'a Düştü!..