Anasayfa
07 Ağustos 2020 ( 3539 izlenme )

Kanun 'Tabur Seviyesinde Sivil Kaynak

Tepki çeken "Türk Silahlı Kuvvetleri Din Hizmetleri Başkanlığı İhdası"na Dair Kanun metninde tabur seviyesinde din hizmetleri personelinin 'sivil kaynaklardan' temin edileceği ibaresi yer aldı.

TARİKAT VE CEMAATLERE YOL
CHP 25. ve 26. Dönem Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt, sosyal medya hesabından "Türk Silahlı Kuvvetleri Din Hizmetleri Başkanlığı İhdası"na Dair Kanunu hakkında detayları sosyal medya hesabından paylaştı.

‘SİVİL KAYNAKLARDAN ORDUYA İMAM’

Söz konusu kanun metnini sosyal medya hesabından paylaşan Hüsnü Bozkurt, "Yokluğu ne tür sorunlar yarattı ve iktidarının 18.yılında AKP’nin aklına nereden düştüyse okulları kapatılmışTSK’da Din Hizmetleri Başkanlığı kurulmuş. Tabur seviyesine kadar örgütlenecek, personelini de SİVİL(!) kaynaklardan temin edecekmiş. Tarikat ve cemaatlere gün doğmuş." ifadelerini kullandı.

ÇÖLAŞAN İKTİDARIN İKİ SİLAHI ‘DİN VE KUMAR’
Öte yanda Sözcü gazetesi yazarı Emin Çölaşan, bugünkü köşe yazısında iktidarı sert sözlerle eleştirdi. Çölaşan, "Burada açıkça ve iddialı olarak söylüyorum, ekonomi batınca bu iktidarın elinde sadece din silahı kaldı. Öbür yanda ise bir yandaşa teslim edilen Milli Piyango'ya yeni kumar ve şans oyunları başlatma hakkı verilmesi!.." dedi. Çölaşan yazısında şunları kaydetti:

‘MİLLİ PİYANGOYU DEVRETTİLER’
“Devletin altın yumurtlayan tavuğu olan Milli Piyango'yu da kendilerine yakın olan özel bir topluluğa devrettiler. Erdoğan Demirören ailesine… Kimdir bunlar, özellikleri nedir? Hürriyet, Milliyet, Posta gibi gazetelerle birlikte KanalD, CNNTürk gibi propaganda kanallarının sahibi olan aile! Hepsine bu iktidar döneminde kamu bankalarından sağlanan kredilerle sahip oldular… Yayın organlarının hepsi iktidar propagandası yapmakla görevli. Zaten şaibeli olan Milli Piyango da artık onların malı oldu. Özel izinler aldılar, bir sürü yeni şans oyunu getirmek üzereler…”

‘DİN VE KUMAR SİLAH GİBİ KULLANILIYOR’
“Şu çelişkiye bakın siz… Bir yanda din ticareti, halifelik özlemleri ve Ayasofya sömürüsü… Kılınan toplu namazlar, minberde kılıç kuşanmalar… Burada açıkça ve iddialı olarak söylüyorum, ekonomi batınca bu iktidarın elinde sadece din silahı kaldı. Tepe tepe onu kullanıyor. Öbür yanda ise bir yandaşa teslim edilen Milli Piyango'ya yeni kumar ve şans oyunları başlatma hakkı verilmesi!.. Din ve kumar!”

‘BİR YANDA DİN BİR YANDA KUMAR, ONLAR USTA’
“Ayasofya'da kılıç kuşanma törenleri ve yandaşa verilen yeni şans oyunları izinleri! Bunları ne güzel, nasıl da ustalıkla bağdaştırdılar! Dedim ya, propaganda yapıp ahaliyi kafakola almak öyle her babayiğidin harcı değildir. Arkanda iktidar desteği olacak. O da yetmez, ustalık gerektirir!”

Kaynak: Sözcü/gerçekgundem

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

TOKİ Hatay 'Listede Kimler Var' Selvi Sahnede 'İş Büyüyor' Yeni Gelişme 'Tedavi Onaylandı' Dolmabahçe 'Onbinler Akın Akın'