Kara Dosya 'Kapatıldı'

639 izlenme 18 Şubat 2021
Reklamlar
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara'da Keçiören Subayevlerindeki Tüm Özel Halk Otobüsleri Toplanma Noktasını ziyaret etti. Akşener, ziyaret sonrasında gazetecilerin gündemle ilgili sorularını da yanıtladı. Akşener AKP’ye ‘kim yaptıysa bunu, hesabını verecek’ mesajını gönderdi.

‘ÖCALAN, TRT VE AKP’
Akşener, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı AKP Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz'ın kırmızı bültenle aranan Osman Öcalan'ın TRT'ye çıkmasıyla ilgili, "Devlet elbette terör örgütü mensupları arasındaki ikilikleri, ayrışmaları kullanır; bu, dünyanın her yerinde böyledir" açıklaması için de şu değerlendirmeyi yaptı:

‘ELİNİZİ YIKAYIP BÖYLE ÇIKAMAZSINIZ’
"Ne devletmiş kardeşim. Bunlar yapılıyor ondan sonra da sorumluluk almak sıfır. Muhayyel bir devlet üzerine bırakılıyor. Kim bu devlet? Osman Öcalan’ın TRT’ye çıkarılması yani herhangi bir güvenlik bürokratının talimatı ile olduysa bu başka bir şey, İsmet Yılmaz’ın talimatıyla olduysa bu başka bir şey. Erdoğan’ın talimatı ile oluruyla olduysa bu başka bir şey. Şimdi elini yıkayıp çıkamazsınız."

SARIZEYBEK: 'KATİL YARGILANMIYOR AMA BENİ YARGILIYORLAR'
İYİ Parti GİK Üyesi emekli Albay Erdal Sarızeybek de konuyla ilgili '74 Askerimizin katilini 'bu devlet aklı' diyerek yargılamayan bu siyasi iktidar, ömrünü terörle mücadeleyle geçmiş bir emekli Albayı teröre destek verdiğini ileri sürerek yargılamasını biliyor, bu nasıl devlet aklı' diyerek sert tepki gösterdi.

EMEKLİ ALBAY ŞİKAYETÇİ OLMUŞ AMA DAVA AÇILMAMIŞTI
Emekli Albay Erdal Sarızeybek terörist Osman Öcalan hakkında, 74 askerimizin katili olduğunu söyleyerek Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulunmuş ancak katil Öcalan hakkında soruşturma açılmamıştı.

Kaynak: Ajanslar

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tepki Var 'Adam gibi Adam Ol' Kızılay'dan Savunma: 'KAÇIRMAK başka KAÇINMAK başka' Özal da 'Bir koyup üç alacağız' demişti... PEKİ N'OLDU? Cübbeli Fırıl Fırıl'