Karabük Rize Üniversite 'Can Sıkıcı Görüntüler'

32857 izlenme 22 Mart 2022
Reklamlar
Suriyeliler Türkiye’deki çeşitli üniversitelerde ÖSO bayrakları açarak etkinlik düzenledi.

ÖSO ÜNİVERSİTEDE
Gazeteci Batuhan Çolak Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda Suriyelilerin Türkiye’deki üniversitelerde ÖSO bayrakları açarak etkinlik düzenlediğini slogan attıklarını duyurdu. Çolak paylaştığı görüntülerin ‘Karabük Üniversitesi, Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Kilis Öğretmenevi’nde çekildiğini belirtti.

‘ÖSO KİM’
Çolak Suriyelilerin düzenlediği etkinlikleri, “15 Mart Suriye’deki iç savaşın başlangıç yıldönümü. Muhalif gruplar bunu “Devrim” diye kutluyor. Türkiye’deki Suriyelilerin birçoğu, Suriye bayrağını kabul etmiyor, Özgür Suriye Ordusu’nun bayrağını kullanıyorlar. Üniversitelerde ve yaptıkları diğer etkinliklerde sadece bu bayrağı görebilirsiniz” ifadelerini kullandı. Salonda sadece erkek öğrencilerin olduğunu söyleyen Çolak, Suriyeli öğrencilerin düzenlediği tiyatro oyunundaki şiddet içeriklerine dikkat çekti:

‘BU KİMİN BAYRAMI’
“Üniversitelerde milli bayramların neredeyse geçiştirilerek kutlandığını belirten Çolak, Siz hangi üniversitemizde en son bu kadar coşkulu bir milli bayram kutlandığını gördünüz? Çoğu geçiştiriyor, yapanlar da öylesine yapıyor. Bize yaşatılan, yaşattırılmak istenen tablo bu” paylaşımını yaptı.

Kaynak: Ajanslar/ Tele 1

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İYİ PARTİ'de İSTİFA!.. Zarraf Dosyası Açıldı: 'SİL BAŞTAN' Avaşin 'Hakkari Hudut' Keskin'de NELER OLUYOR?