Karahasanoğlu 'Bizim Niye Yok'

6009 izlenme 28 Temmuz 2020
Reklamlar
AKP Sözcüsü Ömer Çelik, partilerinin Cumhuriyet ile ya da Atatürk ile ilgili bir sorunlarının olmadığını söyledi. Ancak AKİT TV'de yayınlanan programda ise Yazı İşleri Müdürü Ali Karahasanoğlu hilafet çağrısı yaptı. Karahasanoğlu katıldığı programda şunları söyledi;

‘NİYE BİZİM HALİFEMİZ YOK’

“Hristiyanların bir papaları olmasına rağmen Müslümanların başında niçin bir halife yok? Hristiyanlar için hak olan devlet başkanı bir papaları olmasına rağmen, bir devletleri, bir başkentleri, bir ülkeleri, bunlar sembolik de olsa varsa niçin Müslümanların bir halifesi olamaz?”

‘HALİFELİK İÇİN PARA TOPLANMIŞTI’
“Bir başka konu… Halifeliğin kurtulması için Kurtuluş Savaşı yıllarından toplanan paralar biz savaşı bitirdiğimiz için ‘Artık kullanmaya gerek yok’ denildi. O paralar bir şekilde Mustafa Kemal’e teslim edildi. Yani dışarıdaki Müslümanlar halifelik devam edilsin diye para topluyorlar, belli bir amaç ile… bir vakıf gayesi ya da şartlı bir bağış diyebilirsiniz. O para şimdi İş Bankası’nda CHP’nin parası olarak kullanılıyor. Hilafeti kurtarmak için toplanan paraları aldınız, kendi hesabınıza kullanıyorsunuz”

HİLAFET ÇAĞRISI
Ayasofya'nın 86 yıl sonra camiye çevrilerek ibadete açılmasının ardından ilk Cuma namazında Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın Atatürk'e beddua ettiği açıklamalar gündem olmuştu. Ali Erbaş'a yaptığı konuşma nedeniyle suç duyurularında bulunulmuştu. Bu olayın ardından işi başka bir boyuta taşıyan iktidara yakın bir dergi de "Hilafet için toplanın" başlığı atılmıştı.

Kaynak: Yeniçağ/ Gunboyu

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kara Dosya 'Kapatıldı' Video Düştü 'Tam Yol Geri' Gemicik 'Aldı Başını Gidiyor' Ankara 'Geri Adım Yok'