Anasayfa
04 Eylül 2020 ( 1383 izlenme )

Karamollaoğlu 'Niyet İyi Değil'

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, seçim gündemine ilişkin dikkat çeken sözler sarfetti. Karamollaoğlu, “İktidar ne pahasına olursa olsun iktidarda kalabilmek için her türlü yola başvuracak” dedi.

KARAMOLLAOĞLU:  ‘OHAL’E GİDEBİLİR’
Best FM'de Sorel Dağıstanlı'nın "Geçtiğimiz gün bir basın toplantısı düzenlediniz ve orada 'Seçimi ertelemek için OHAL oluşturmayı bile yaparlar' dediniz. Bildiğimiz kadarıyla OHAL için doğal afet, tehlikeli salgın hastalık, ağır ekonomik bunalım ve yaygın şiddet olayları. Bunlardan biri olmadan OHAL ilan edilemez. Bir kişinin OHAL ilan edeceğini öngörmek demek bir şey olacağını da öngörmek demek. Ne olabilir?" sorusu üzerine Karamollaoğlu, şu yanıtı verdi:

‘SEÇİMLERİ ERTELEYEBİLMEK İÇİN HER YOLA BAŞVURACAK’

"Ben o noktada genel manada bir ifade kullandım. Yoksa biliyoruz ki seçimlerin ertelenmesi ancak savaş şartlarında meydana gelir. Sadece OHAL ilanı yeterli değildir. Bir savaş ortamının olması da çok endişelidir. Bunu ben şu vurguyu yapmak için söyledim: İktidar ne pahasına olursa olsun iktidarda kalabilmek için her türlü yola başvuracak. Savaş ortamının hazırlanması buna bir işaret olur. İlle de fiilen savaşın içine girmesi değil. Savaş ortamından dolayı böyle bir karar aldığınız takdirde seçimleri erteleme yoluna gidebilirsiniz"

ERDOĞAN ‘SEÇİMLER 2023’TE’
Öte yanda Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuyla ilgili açıklama yaptı. Türkiye'nin önündeki ilk seçimlerin 2023 yılında olduğunu söyleyen Erdoğan, "3 yıllık kesintisiz hizmet yılı bulunuyor. Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023 için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz" dedi.

Kaynak: Cumhuriyet

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tepkiler Sürüyor 'Vatandaş Şaşkın' 'DERDİMİZİ ANLATAMADIK' dediler... TOPLUCA İSTİFA ETTİLER... Dört Köşe Soru: 'SÖYLE BAKALIM KİMMİŞ BUNLAR' İmam'a Tepkiler BÜYÜYOR... VALİLİK DEVREDE!..