Anasayfa
18 Ocak 2020 ( 4338 izlenme )

Kartlar Açıldı: 'İsyan Ediyorum'

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İYİ Parti'nin düzenlediği 'Kanal İstanbul Projesi ve Ardındaki Gerçekler' başlıklı panelde konuştu.

‘BU PROJEYE İSYAN EDİYORUM, MUTLAKA ENGELLEMELİYİZ’

İmamoğlu Kanal İstanbul projesinin ÇED Raporu'na yapılan itirazların yok sayıldığını belirterek, "ÇED Raporu'na yapılan itirazlar yok sayılıyor ve ÇED Raporu onaylanıyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı'nı ikna etmenize gerek yok. Bilim dünyasını ikna etmeniz yeterli. Bu projeye isyan ediyorum. İstanbullu hemşehrilerimin de isyanını görüyorum. Bu projeyi mutlaka engellemeliyiz diyorum" dedi.

’30 MİLYON METREKARE ARSA HAREKETİ VAR’


İmamoğlu, daha önce iktidar temsilcilerinin Kanal İstanbul projesi güzergahında tek bir arsa hareketi olmadığını söylediklerini anımsatarak, "Ben '30 milyon metrekare arsa hareketi var' diye açıklama yaptım. Yalanlama bekliyordum. Hiçbir yalanlama gelmedi. Sayın Cumhurbaşkanı dün 'Kimin oradan arsa alıp almadığı bizi ilgilendirmez' diye cevap verdi. " diye konuştu.

ERDOĞAN: ‘BÖYLE BÜYÜK PROJELER MAHALİ İDARELERE BIRAKILAMAZ’

Öte yanda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da yaptığı konuşmada Kanal İstanbul projesinin mahalli yönetimlere bırakılmayacak kadar önemli bir proje olduğunu ifade etti. Erdoğan, ‘İstanbul'un projeleri bu şehrin mahalli yönetimlerine bırakılamayacak kadar hayatidir, büyüktür’ dedi.

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ünlü Sanatçı Bir Sordu Sordu 'AKP Duman' 'Türkiye'ye gelen 3.5 Milyon SIĞINMACI KİM' Düğmeye Basıldı 'Enginyurt Şimşek 2. Perde' 'Karantina VAR' dedi... 'Başka Uçak YOK' dedi: 'İRAN'DAN UÇAK İNDİ'