Anasayfa
14 Nisan 2020 ( 1161 izlenme )

'Terhisler Bir Ay Uzatılıyor'

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı Türk Silahlı Kuvvetleri'nde (TSK) alınan yeni önlemleri duyurdu. Akar, celp ve terhislerin bir ay süreyle erteleneceğini açıkladı.

YENİ ÖNLEM
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, tüm dünya ile birlikte Türkiye'yi de etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Türk Silahlı Kuvvetleri'nde (TSK) alınan yeni önlemleri açıkladı.Akar, şunları kaydetti:

‘KASIM 2019 CELBİNE UZATMA, NİSAN 2020 CELBİNE ERTELEME’
"Bugüne kadar Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) bünyesinde gözümüz gibi sakındığımız Mehmetçik ile yeni gelecek evlatlarımızın salgına karşı korunması maksadıyla daha önce kritik dönemlerde uyguladığımız gibi nisan ayında askere alınacak 53 bin yükümlü gencimizin silah altına alınmasının ertelenmesinin, birliklere yeni er gelmeyeceği için de Kasım 2019 celp döneminde silah altına alınanların hizmet süresinin bir ay uzatılmasının ve bir ay sonra konunun yeniden incelenmesinin uygun olacağı değerlendirilmiştir."

Akar, alınan kararların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayının ardından yürürlüğe gireceğini kaydetti.

Kaynak: Ajanslar

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'50 Defa Dava Açın, 50 Defa Aynısı Söylerim' ABD: ''DURUN, GELİYORUZ' 'SEÇİM YATIRIMI SANMAYIN' dedi... ÖZÜR DİLEDİ!.. YSK İyi Vuruldu: 'BUNLARIN DÖRTTE BİRİ SAHTE'