Anasayfa
07 Ağustos 2019 ( 3380 izlenme )

KAVAKÇI'YA KIYAK!..

AKP İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan'ın, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki Metro İstanbul AŞ.'den de maaş aldığı iddia edilmişti. Basında yer alan haberlerde Kavakçı'nın Metro A.Ş.'nin Tasarım Hizmetleri Müdürlüğünde 2669 sicil numarasıyla tasarım mühendisi olarak görüldüğü ve 4 bin 796 lira maaş aldığı öne sürülmüştü.

‘’SİYASET DOKTORASI İÇİN BEŞ YIL BURS, BU NE İŞ’


İmamoğlu bu duruma tepki gösteridi ve Metro A.Ş'nin yani ulaşımla ilgili bir kurumun siyaset doktorası için bir çalışanına 5 yıla yakın burs sağlaması ve ABD'ye göndermesi hiç anlamlı değil” dedi. İmamoğlu konu hakkında şunları söyledi:

"KURUMA BORCU VAR"

"Ravza Kavakçı elektrik mezunuyken, Metro AŞ tarafından ABD'ye siyaset doktorası yapması için gönderilmiş. Buna karşılık 4 yıl 11 ay mecburi hizmet tanımlanmış ama bunu tamamlayamadan milletvekili olmuş. Dolayısıyla şu an kuruma bu anlamda bir borcu var. Sözleşme gereği hizmet etmesi gereken dönemi, kuruma hizmet olarak verememiş.

"SİYASET DOKTORASI İÇİN BELEDİYE PARASIYLA NASIL ABD’YE GİDİYOR’

“Burada anlamlı bulmadığım tarafı ifade edeyim. Metro A.Ş'nin yani ulaşımla ilgili bir kurumun siyaset doktorası için bir çalışanına 5 yıla yakın burs sağlaması ve ABD'ye göndermesi hiç anlamlı değil."

İDDİALARI YALANLADI

Konu hakkında sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Kan, "Milletvekilliği öncesi çalıştığım şirket @metroistanbul_ doktora bursu sonrası mecburi hizmetimi milletvekilliği sonrası tamamlamam için 2015'de sözleşmemi askıya aldı" dedi. Yaşanan gelişmeler üzerine bir açıklama da İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan geldi.

Kaynak: Cumhuriyet

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'Çar Deli Petro'nun Vasiyeti' Akşener Taşı Koydu 'Erdoğan Bakar' Arınç Dikleniyor: '‘BOŞ VER ONLAR BOŞ ŞEYLER’ 'N'apalım Trafikte Sıkıştık' dediler... HEPSİ SERBEST!..