Ankara’da bugün sabah saatlerinde hızlı trenin kılavuz trenle kafa kafaya çarpışması sonucu dokuz kişi hayatını kaybetti, 86 kişi de yaralandı.

GENEL MÜDÜR TWİTTER HESABINI KİLİTLEDİ

Kaza sonrası devletin ilgili kurumlarından peş peşe açıklamalar gelirken gözler demir yollarından sorumlu olan TCDD’ye çevrildi. Daha önce Tekirdağ’ın Çorlu ilçesindeki tren kazasında oğlunu yitiren anneyi engellemesiyle gündeme gelen TCDD genel müdürü, bu kez de Twitter hesabını kilitledi.

SADECE ÖZEL TAKİPÇİLER GÖREBİLİYOR

Apaydın’ın hesabını kilitlemeden önce takip etmeyenler, an itibariyle bilgi almak için hesabına girdiğinde hiçbir şey göremiyor. Apaydın’ın yazdıklarını yalnızca 2 bin 178 ‘şanslı’ takipçisi görebiliyor.


TCDD müdürü olması nedeniyle takip edilen ve kazayla ilgili halka görevi gereği bilgi vermesi gereken Apaydın, bilgi paylaşımı yapmak yerine hesabını kapattı.

Ankara-Konya seferini yapan Yüksek Hızlı Tren (YHT), Yenimahalle ilçesine bağlı Marşandiz İstasyonu'nda yol kontrolü yapan kılavuz trene çarpmasının ardından hayatını kaybeden 9 kişinin de kimlikleri belli olmaya başladı. Feci kazada yaşamını kaybedenler arasında ünlü profesör Berahitdin Albayrak da bulunuyor.

YAŞAMINI YİTİRENLER KİMLİKLERİ BELİ OLUYOR

Ankara’da sabah saatlerinde meydana gelen, 3’ü makinist 9 kişinin hayatını kaybettiği, 47 kişinin yaralandığı tren kazasının ardından enkazdan çıkarılan 8 kişinin cenazesi, Keçiören’deki Adli Tıp Kurumuna nakledildi. Feci kazada ölenlerin kimlikleri de belli olmaya başladı.

3 MAKİNİSTİN İSİMLERİ

Kazada Yüksek Hızlı Tren makinistleri Adem Yaşar ve Hulusi Böler ile kılavuz tren makinisti Kadir Ünal’ın yaşamını yitirdiği belirtildi. Uzm. Dr. Tahsin Ertaş da kazada yaşamını yitirdi.

Kaynak: Cumhuriyet/ Sözcü

Kaza ağır!.. 'GENEL MÜDÜR HESABINI KİLİTLEDİ'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
dümen suyu değişti... ALAYI TAM GAZ!..