Anasayfa
10 Aralık 2018 ( 2947 izlenme )

Kılıçdaroğlu noktaladı!.. 'BU BİR FELAKET'

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın Kaşıkçı cinayetiyle ilgili ABD senatosundaki senatörlere bilgi verdiğinden haberi olmadığı yönündeki açıklamasına "Niye yalan söylüyor benim bilgim yok diye? Haberi yoksa bir felaket, haberi varsa, yalan söylüyorsa bir başka felaket. " dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu TBMM’de bütçe görüşmelerinde konuştu. Kılıçdaroğlu, MİT Müsteşarıyla ilgili olarak şunları söyledi;

‘HABERİ VARSA FELAKET, YALAN SÖÜYORSA BAŞKA FELAKET’

“MİT Müsteşarı parlamentoya gelip komisyona bir bilgi verdi mi? Dünyanın bildiğini bizden niye saklıyorlar? Sayın Erdoğan demiş ki MİT Müsteşarı’nın Senato istihbarat komitesine bilgi verdiğinden benim haberim yok. Yok arkadaş bire bir haberi var. Niye yalan söylüyor benim bilgim yok diye? Haberi yoksa bir felaket, haberi varsa, yalan söylüyorsa bir başka felaket. Bir MİT Müsteşarı gidecek Cumhurbaşkanı’ndan habersiz ABD senatosunda istihbarat komitesinde bazı senatörlere bilgi verecek. Mümkün değil ama öncelikle kendi parlamentosuna bilgi verecek”.

‘ASGARİ ÜCRET 2.200 TL OLACAK’

“1 Ocak 2019’dan itibaren Cumhuriyet Halk Partisi’nin olduğu bütün belediyerde asgari ücret net 2 bin 200 lira olacak. Kazandığımız belediyelerde hiç kimsenin işine son vermeyeceğiz. Yeni belediyeler aldığımız zaman o belediyelerde de asgari ücret 2 bin 200 lira olacak.”

‘TEFECİYE TESLİM OLDULAR’

“Bu bütçe Saray’ın bütçesidir. Lale döneminde bile böyle şatafat yok. Yazlık sarayda, kışlık sarayda uçan sarayda oturanlar ısrafı sever. Bu bütçeye oy vermek haramdır, vallahi de billahi de. Saray’ın beslemelerinden bu millete hayır gelmez. 2018’in ilk 9 ayında Londra’daki bir grup tefeciye ödenen para 9 milyar 724 milyon dolar. Bu ülke 16 yılın sonunda devasa Türkiye Cumhuriyeti’ni bir grup tefeciye teslim etmiştir.”

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tarikat 'Kim Bunlar' Ekmek Aslanın Ağzında: 'YÜZDE 40' 778. 938 TL'YE KİRALIK MAKAM ARACI!.. 'Nerde o eski Ramazanlar' dedi... TÜRKİYE KİLİT!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
BEYOĞLU'NDA BÜYÜK GERGİNLİK...