Anasayfa
14 Aralık 2018 ( 1296 izlenme )

Kimin aklına gelir... 'MİNİCİK ÇOCUK KENDİNİ VURDU'

Yemek borusu, içtiği lavabo açıcı yüzünden zarar gören minik Defne 30 ameliyat geçirdi. 3 yaşındaki Defne Yağmur Çiçekçi'nin ailesi, kızlarının sağlıklı şekilde yemek yiyebileceği günü bekliyor.

LAVABO AÇICI SIVIYI İÇTİ

Ordu’da lavabo açıcı içmesiyle yemek borusu zarar gören 3 yaşındaki Defne Yağmur Çiçekçi’nin ailesi, kızlarının sağlığına kavuşacağı günün hayalini kuruyor.Mesudiye ilçesinde yaşayan Sema (30) ve Musa Çiçekçi (31) çiftinin üç çocuğundan biri olan Defne Yağmur’un, geçen yıl ocak ayında banyoda kullanılan lavabo açıcıyı içmesi üzerine ağız içi ve yemek borusu zarar gördü.

SORUN ÇOK CİDDİ

Bunun üzerine aile, Ordu ve Samsun’daki tedavilerinin ardından Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesine başvurdu. Özofagusta (yemek borusu) daralma saptanan küçük kız, gıda ve içecek tüketiminde ciddi sorunlar yaşıyor.

Küçük yaşına rağmen 30 kez operasyon geçiren minik Defne, her ameliyatın ardından belli süre rahat yemek yiyebiliyor. Bir süre sonra katıdan püre şeklinde, daha sonra ise sıvı olarak yeme ihtiyacını karşılayabilen Defne, operasyondan yaklaşık 15 ila 25 gün sonra tükürüğünü dahi yutamayacak duruma geliyor.

HER ŞEYİ YAKMIŞ

Çiçekçi, yemek borusu yandığı için kızının operasyonlarının da zor geçtiğini belirterek, “Yemek borusu değiştirme olasılığını da bize söylediler ama Defne’de komple yanık olduğu için birleşim yeri olarak kullanabilecekleri sağlam hiçbir yeri yok. Çocuğun gırtlağı bile yanık. Bir çözüm bulunur diye de yine umudumuz var.” dedi.

Konuyla ilgili annelere öneride bulunan Çiçekçi, kimsenin bu duruma düşmemesi temennisinde bulunarak, şunları kaydetti:

‘BEN YAPAMADIM SİZ TEDBİR ALIN’

“En azından evlerine kimyasal madde sokmak zorunda değiller. Ben o gün bugündür evime kimyasal madde sokmuyorum. Kızımı bu hale lavabo açıcı getirdi. Onun yerine giderin ağzına karbonat döküp üzerine limon sıksalar bile yetiyor ve aynı görevi yapıyor. Eğer ki böyle bir durumla karşılaşırlarsa kesinlikle suyla arındırmaya çalışmasınlar, kuru bir şeyle silmeye çalışmaları yeterli olacaktır. Belki çok yeterli olmayacaktır ama suyla yıkarlarsa daha kötü sonuçlarla karşılaşabilirler.”

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İddia Düştü 'Adam Başı 250' Erdoğan 'Adeta Uçuyoruz' iş değişti!.. Erbil'den Ankara'ya ŞÜKRAN!.. Çelik konuştu!.. 'AKP'NİN HEDEFİNDE BAKIN KİM ÇIKTI'