Anasayfa
31 Ocak 2023 ( 2556 izlenme )

Kızılay'a Dev Pano.. Çetemetre Geliyor!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, devletten çalınan paraların peşine düşeceğini belirterek "Halkıma bir taahhütte bulunmak istiyorum: Çeteleri temizleme, devlet hazinesinden sülükleri temizleme operasyonum başlamadan önce Ankara’ya dev bir dijital pano kurduracağım. Adı çetemetre olacak!' ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu’nun konuyla ilgili açıklaması şöyle;

‘418 MİLYAR DOLAR MİLLETİN PARASI’
*Asıl panik ne zaman başladı biliyor musunuz? Partimizin uzman ekipleri, hazineden çalınan paraların peşine düştüğü an. O raporlar geldiğinde paniğe kapıldılar.
*Sayıştay’a ve onurlu denetçilerine seslenmek istiyorum. Meclisin bütçesini denetleyen Sayıştay’dır çünkü. İktidara geldiğimizde o raporlarınızda 418 milyar doları görmezsem, görevinizi yerine getirmemişsiniz demektir!
*Milletimin önünde açıkça ifade ediyorum, raporda görmezsem yakarım sizleri! 3,5 ay sonra iktidara geldiğimizde kendi raporlarımızı sizin raporlarınızla karşılaştıracağım. Kim görevini yapmış kim yapmamış göreceğiz.”

‘KIZILAY'A DEV PANO, ÇETEMETRE'
*Sayıştay’a son bir şans vermek için onlardan randevu talep edeceğim ve baş başa ayrıntılı konuşacağım. Son bir Bay Kemal uyarısı yapmak istiyorum; beytülmale dokunan yanacaktır.
*Halkıma bir taahhütte bulunmak istiyorum: Çeteleri temizleme, devlet hazinesinden sülükleri temizleme operasyonum başlamadan önce Ankara’ya dev bir dijital pano kurduracağım.
*Adı çetemetre olacak! Halktan çalınan ve geri alınan her doları görecekler bu panoda. 418 milyar doları burada görünceye kadar asla durmayacağım!
*Onların Türkiye’deki mal varlıkları, yurt dışına kaçırdıkları, ailelerine transfer ettirdikleri her kuruşun peşine düşeceğim.”

‘BEN KEMAL GELİYORUM’
*Liste uzun. Bizim arsız ve hırsıza muamelemiz açıktır; vuracağız neşteri, alacağız devlet malını geri.
*Seçimin ertesi gününde onların telefonları acı acı çalacak, açtıkları telefonların ucunda bir ses duyacaklar, ‘Ben Kemal, geliyorum’.

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İkinci Ayar Geldi 'İş Karışıyor' Soylu'ya Dikkat Çeken Uyarı! Ankara Kulis 'Yeni İsimler Geliyor' 'Yasak' dediler... 'İpin Ucu Kaçtı'