Anasayfa
07 Aralık 2022 ( 3251 izlenme )

Koca Prof 'Paylaşım Çirkin'

AKP Bursa Milletvekili Zafer Işık, TBMM Genel Kurulu’ndaki bütçe teklifi görüşmelerinde İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs’ün başına attığı yumrukla Örs'ün yoğun bakıma kaldırılmasına neden oldu. İYİ Parti'nin 'adam öldürmeye teşebbüs' suçlamasıyla suç duyurusunda bulunacaklarını duyurduğu Zafer Işık'a "akademi" dünyasından ise skandal niteliğinde bir destek mesajı geldi.

ÇIRAY’A İNANILMAZ YANIT
Işık'ın saldırısına alkış tutan o isim Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Tarih Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu oldu. İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray'ın Twitter üzerinden AKP'li Işık'ın fotoğrafını paylaşıp "Bu şahsiyetin TBMM çatısı altında görev yapması ülkemizin itibarı açısından ne yaralayıcı!" diyerek yaptığı paylaşımı alıntılayan Sofuoğlu, şöyle yazdı:

‘ELLERİ DERT GÖRMESİN’
"Adamın dibiymiş Zafer Işık. Anlayana anladığı dilden konuşmuş. Bu bir ecdat geleneğidir, elleri dert görmesin. Müslüman, yeri ve zamanına göre hareket etmesini iyi bilendir. Pısırıklar, Zafer Bey Kardeşimin bu adam gibi tavrını görsün de örnek alsın İnşaAllah..."

ÜNİVERSİTELER İÇİN FUHUŞ YUVASI DEMİŞTİ
2020’nin aralık ayında iktidara yakın Akit TV’de yayımlanan bir programa konuşmacı olarak katılan Sakarya Üniversitesi öğretim üyesi Ebubekir Sofuoğlu, üniversite öğrencilerine dönük skandal sözleriyle kamuoyunun tepkisini çekmişti. Sofuoğlu, üniversite öğrencilerini hedef alırken üniversiteler için “Sayın Cumhurbaşkanımız da vurguladı. Neredeyse fuhuş evleri” ifadelerini kullanmıştı. Program konuklarının uyarılarına rağmen konuşmasını sürdüren Sofuoğlu, “Gelin ben sizi gezdireyim. Siz nerede yaşıyorsunuz” sözlerini sarf etmişti.

ÖĞRENCİLER HEDEFTE
Ebubekir Sofuoğlu, bir başka tarihte yine Twitter hesabından öğrencileri hedef aldığı paylaşımında anne ve babalara "Çocuklarınızı başka şehirlerdeki üniversitelere göndermeyin, kimlerle düşüpkalktıklarından haberiniz olmuyor" diye çağrı yapmıştı.

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan Bahçeli 'Etkinlik Tam yol'' Şimşek İddia 'Enginyurt Bodoslama' Erdoğan 'EYT Karar' Hız Kesmiyor 'Ayar Köşeli'