Anasayfa
22 Haziran 2019 ( 4170 izlenme )

KOMŞUDA HAVA ISINIYOR!..

ABD Başkanı Donald Trump'ın İran'a yönelik sınırlı askeri operasyonu durdurduğunu açıklamasından saatler sonra Tahran'dan tonu çok sert bir açıklama geldi. General Abdulfazıl Şekerci, İran'a yönelik herhangi bir hamlenin ABD'nin bölgedeki çıkarları açısından ciddi sonuçlar doğuracağını söyledi.

İran’ın yarı resmi haber ajansı Tasnim’in bildirdiğine göre; İran Genelkurmay Başkanlığı Sözcüsü Tümgeneral Abdulfazıl Şekerçi, şöyle konuştu:

‘BÖLGE ATEŞE ATILIR’

“İran’a bir kurşun sıkmak, Amerika ve müttefiklerinin çıkarlarını ateşe atacaktır. Bugün bölgedeki durum İran’ın avantajınadır. Düşman, bilhassa Amerika ve bölgedeki müttefikleri, Amerika’nın çıkarlarının üzerinde bulunduğu barut fıçısını vurmak gibi bir askeri hataya düşerse, bölge ateşe atılmış olacaktır.”

‘KARŞILIK VERİRİZ’


Bu sabah İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Abbas Musevi’den de ABD’ye tepki gelmişti. Tasnim’in haberine göre; Musevi, “İran sınırlarına yönelik hiçbir ihlâle izin vermeyeceğiz. İran, ABD tarafından herhangi bir saldırı ya da tehdide sert şekilde karşı koyacaktır” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Afrika Kurban 'Özdağ Ağır Vuruş' İş değişti 'Yaz Gönder Konser Cebine Gelsin' Soylu'ya 'Ne iş Bu İmralı İş' diye sordular... 'Uçuyoruz' dedi.. 'Görüntüler Düştü'